UNESCO atstovų misija Kuršių nerijoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Kuršių nerijos nacionaliniame parke viešėjo du Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Pasaulio paveldo centro ekspertai, kuriuos UNESCO delegavo jungtinei stebėjimo misijai Kuršių nerijoje. Šios misijos tikslas – apsvarstyti šios išskirtinės vietovės išsaugojimo galimybes, atsižvelgiant į grėsmes, susijusias su plėtra ir smėlio kopų erozija bei peržiūrėti Kuršių nerijos išskirtinės visuotinės vertės aprašo projektą.
 
Prieš atvykdami į Lietuvą UNESCO specialistai Eeva Ruoff ir Gerald Collin lankėsi Kaliningrado sričiai (Rusijos Federacija) priklausančioje Kuršių nerijos dalyje. Ten ekspertai buvo supažindinti su juridiniais ir instituciniais nacionalinio parko valdymo ir apsaugos aspektais, domėjosi kopoms kylančiomis grėsmėmis, aiškinosi situaciją dėl turistinės ekonominės zonos projektų Rusijos dalyje.
 
Ekspertų vizitui ir susitikimams Lietuvoje buvo numatytos š. m. gruodžio 7 ir 8 dienos. Lietuvos pusėje UNESCO ekspertai apžiūrėjo Kuršių nerijos apsauginį kopagūbrį, lankėsi Naglių gamtos rezervate, vėliau susitiko su Neringos bendruomenės bei nevyriausybinių organizacijų atstovais.
 
Gruodžio 8 d. įvyko jungtinis trišalis susitikimas Juodkrantėje (Rėzos kultūros centre) su politiką formuojančių ir įgyvendinančių institucijų atstovais – su Aplinkos ministerijos (Rusijos Federacijos ir Lietuvos), Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos, Klaipėdos ir Neringos savivaldybių atstovais.
 
Pasak eksperto Gerald Collin, šio susitikimo metu siekiama apsitarti dėl bendro Kuršių nerijos išskirtinės visuotinės vertės aprašo, kuriuo ateityje būtų naudojamasi kaip vietovės valdymo ir išlaikymo pagrindu.
 
Kuršių nerijos nacionalinis parkas – tai saugoma teritorija, apimanti lietuviškąją Kuršių nerijos sausumos dalį kartu su Kuršių marių ir Baltijos jūros pakrante. Visa Kuršių nerija – tai 98 km ilgio pusiasalis, kurio pietinė dalis priklauso Rusijos Federacijai. Nacionalinis parkas Lietuvos dalyje įkurtas 1991 m., kiek ankščiau -1987 m. – Rusijos Federacijoje įkurtas nacionalinis parkas „Kuršskaja kosa“. 2000 m. gruodžio 2 d. Kuršių nerija, kaip bendras dviejų valstybių objektas, įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
 
Sukako dešimt metų, kai Kuršių nerija buvo įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą. Dviejų valstybių (Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos) administruojama Kuršių nerija į Pasaulio paveldo sąrašą buvo įrašyta kaip „kultūrinis kraštovaizdis“ – darnaus gamtos ir žmogaus veiklos pavyzdys.
 
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos
A. Juozapavičiaus g. 9, 501 A, LT-09311, Vilnius
Tel.: (5) 2709048, mob. 8698 35776
Faks.: (5) 2722572, www.vstt.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Kuršių nerijos nacionalinio parko logotipas
2. Parnidžio kopa
3. UNESCO ekspertai G. Collin ir E. Ruoff (Neringos savivaldybės nuotr.)
4. Kuršių nerija įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra