Ukrainoje – vienintelis pasaulyje margučių muziejus

Autorius: Data: 2014-09-08 , 09:54 Spausdinti

Rūta Lankininkaitė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Vieninteliame pasaulyje velykinių margučių muziejuje Vakarų Ukrainoje, Kolomijos mieste, saugoma apie 13 tūkst. Karpatų kalnų vietos gyventojų – huculų margintų kiaušinių. Seniausiam eksponatui – daugiau nei 500 metų.

Vienintelis pasaulyje velykinių margučių muziejus įkurtas Karpatų kalnų gyventojų huculų sostinėje. Muziejus įrengtas kiaušinio formos pastate – šis laikomas didžiausiu velykiniu kiaušiniu pasaulyje, nes pastato aukštis beveik 15 metrų.

Muziejus įkurtas beveik prieš 30 metų. Iš pradžių veikė seniausioje Kolomijos cerkvėje, pastatytoje XVI amžiuje. Į šį muziejų ekspozicija perkelta prieš 14 metų.

Anot muziejininkų, huculai kiaušinius vašku margindavo ne tik prieš Velykas. Įvairiais raštais išmarginti kiaušiniai buvo dovanojami jaunamartei, kad gyvenimas būtų skalsus, juos margindavo ir per kitas religines šventes.

Marginant kiaušinius svarbu ne tik raštai, bet ir tradicinės spalvos. Raudona reiškia džiaugsmą ir viltį, juoda – žemę, žalia – gamtos atgimimą. Anot muziejininkų, beveik kiekvienas huculų kaimas turėjo skirtingas marginimo technikas ir netgi raštus, kuriuos perduodavo iš kartos į kartą.

Europa , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra