Ukmergės piliakalnio sutvarkymo konkurse – 6 projektai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Ukmergė užsimojo sutvarkyti miesto centre išlikusį piliakalnį ir paskelbė architektūros konkursą.
 
Specialistų teigimu, valdininkų duotas dviejų savaičių terminas pasiūlymams pateikti – per trumpas, todėl teks geriausias idėjas rinkti iš kelių pasiūlymų.
 
Pirmas architektūros konkursas per 20 metų išjudino Ukmergę. Aptariant projektus aistras kaitino recenzentai, ukmergiškiai teigė pasigendantys patogių miestui sprendimų ar naujovių.
 
Miesto centre išlikusį piliakalnį nežinant sunku rasti. 1225-aisiais ant jo iškilus medinei piliai papėdėje pradėjo kurtis miestas. Vilkmergės upelio ir Šventosios upės slėnyje šiandien nėra išlikę labai senų statinių. Per XIX amžiuje kilusį gaisrą sudegė beveik visas miestas, todėl valstybė saugo pirmojo po gaisro pastatyto mūrinio pastato – žydų pirties – liekanas. Per renginius ant išlikusių sienų statoma scena, čia vyksta daug miesto renginių.
 
Paveldosaugininkai sako, kad atskleidžiant šią vietą, kai kuriuos pastatus, šiandien užstojančius vaizdą į piliakalnį, ar prisiglaudusius prie kalno, reikėtų griauti.
 
„Būtų labai naudinga ir reikėtų išpirkti gyventojų namelius, kurie yra dar ten papėdėje, nes jiems ten plėtra kaip ir negalima, o jie atrodo tikrai varganai“, – sakė Loreta Bukoveckienė, Kultūros paveldo departamento vyriausioji valstybinė inspektorė.
 
Ukmergės savivaldybė, paskelbusi architektūros konkursą, pageidavo, kad projektuotojai nepamirštų ir šalia piliakalnio esančios cerkvės, ir buvusio Avalynės fabriko, taip pat laukta sprendimų Šventosios pakrantei sutvarkyti.
 
Konkursui pateikti šeši projektai. Tačiau vieno iš komisijos narių, Lietuvos architektų sąjungos pirmininko teigimu, nė vienas iš pasiūlymų neatitinka visų reikalavimų.
 
„Nėra tokio darbo, kuris visiškai pilnai atsakytų į visus klausimus. Kažkas yra geriau padaryta vienam darbe, kažkas yra geriau padaryta kitam darbe. […] Teneįsižeidžia autoriai, bet matyt, tas, kas darys galutinę versiją, turės pasižiūrėti, kas buvo gero padaryta ir kituose darbuose“, – komentavo Gintautas Blažiūnas, Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas.
 
Architekto teigimu, konkursui skirtas rekordiškai trumpas laikas – dvi savaitės, esą gal todėl daugelis autorių pateikė nuosaikius, beveik nieko nekeičiančius projektus. Siūloma įrengti takų dangas, apšvietimą.
 
Konkurso nugalėtojai bus skelbiami penktadienį, lapkričio 5-ąją.
 
Savivaldybės atstovai sako, kad pirmiausiai tvarkys piliakalnį ir papėdėje – Vilkmergės upelio slėnį, o vėliau keliems konkursą laimėjusiems autoriams užsakys tolesnį teritorijos sutvarkymo projektą.
 
LTV naujienų tarnyba
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Ukmergės piliakalnis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra