Ūkio ministro postą siūlo E. Gustui

Autorius: Data: 2013-05-31 , 10:00 Spausdinti

Eglė SAMOŠKAITĖ

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) valdyba ūkio ministro postą nutarė siūlyti Evaldui Gustui, kuris penktadienį (2013 05 31) paskutinę dieną dirba Vidaus reikalų ministerijos kancleriu. Tokią informaciją žurnalistams patvirtino Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas, parlamento vicepirmininkas Gediminas Kirkilas.

Kad Vidaus reikalų ministerijos kancleriui gali būti siūloma perimti Birutės Vėsaitės portfelį, DELFI jau rašė ketvirtadienį. Tačiau pats E. Gustas tuomet teigė nesulaukęs pasiūlymų tapti ministru.

Pats svarbiausias klausimas, kad ministras greitai perimtų reikalus, nes jie visiškai nelaukia. Pirmininkaujant Lietuvai būtent Ekonomikos tarybos yra vienos iš pagrindinių ir jos iš karto eina pirmosios pagal grafiką. Todėl naujasis ministras turės iš karto be jokio apšilimo perimti reikalus, todėl partija nusprendė pasiūlyti E. Gustui šitą poziciją. Premjeras su juo kalbėjo. Jis pasakė, kad duos atsakymą už poros valandų“, – sakė G. Kirkilas.

E. Gustas yra gimęs 1959 m. balandžio 1-ąją. Kandidatas į ūkio ministrus Kauno politechnikos institute yra įgijęs elektroninės technikos inžinieriaus specialybę, vėliau studijavo Kauno technologijos universitete ir įgijo viešojo administravimo magistro laipsnį.

E. Gustas yra dirbęs kokybės valdymo biuro viršininku, fizikos mokytoju, statybos direktoriumi, taip pat buvo pakliuvęs į Kauno miesto savivaldybės tarybą, dirbo Lietuvos banko Kauno skyriuje, o nuo 2001 m. dirba Vidaus reikalų ministerijoje. Iš pradžių buvo vidaus reikalų viceministras, paskui valstybės sekretorius, o nuo 2009 m. – kancleris.

Sovietiniais metais E. Gustas dar buvo Lietuvos Lenino komunistinio jaunimo sąjungos Požėlos rajono komiteto skyriaus vedėjas, antrasis sekretorius bei Lietuvos komunistų partijos Požėlos rajono komiteto Kauno MK instruktorius.

DELFI primena, kad dabartinė ūkio ministrė B. Vėsaitė iš pareigų atleidžiama nuo pirmadienio. Kol bus patvirtintas naujas ūkio ministras laikinai šias pareigas eis teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

B. Vėsaitė į nemalonę pateko dėl praėjusią savaitę įvykusio skrydžio į verslo forumą Kazachstane bendrovės „Arvi“ užsakytu aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu. Skrydžio kaina vienam asmeniui siekė 2700 litų, tačiau tai sumažinta kaina – dalį išlaidų padengė pati bendrovė.

Arvi“ kaip tik derasi su Ūkio ministerija dėl Marijampolės laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo sutarties.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad B. Vėsaitės veiksmuose, jos nuomone, išryškėjo atviros politinės korupcijos požymiai. Palaikymo B. Vėsaitei neišsakė ir socialdemokratų koalicijos partneriai – Darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: E. Gustas

Politika , , , , , ,



Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra