Ūkininkai gelbsti savo krašto moterų gyvybes

Autorius: Data: 2016-11-09 , 16:33 Spausdinti

Ūkininkai gelbsti savo krašto moterų gyvybes

Lietuvos žemdirbiais galime didžiuotis: jie atsakingai žiūri į savo krašto moteris. Ūkininkų dėka per savaitę buvo patikrinta daugiau nei šimtas moterų dėl krūties vėžio: Ariogalos miestelyje (Raseinių raj.) – 67, iš kurių net 2 įtartas vėžys ir patarta kuo skubiau kreiptis į gydytojus, o Pilviškiuose (Marijampolės apskr.) iš 50 moterų taip pat viena skubiai nukreipta pas specialistus.

Už šį profilaktinį moterų sveikatos patikrinimą ir gelbstimas gyvybes reikia dėkoti Lietuvos ūkininkams, kurie aktyviai prisidėjo prie socialinės iniciatyvos – projekto “Nedelsk”, vasarą pirkdami rožinės spalvos agro plėveles ir į jas pakuodami šienainius. Rožiniai kūgiai laukuose moterims priminė laiku pasitikrinti dėl krūties vėžio.

Ūkininkus prisidėti prie projekto „Nedelsk“ šiais metais pakvietė viena didžiausių žemės ūkio kompanijų Lietuvoje „Baltic Agro“ ir plėvelių gamintoja „Trioplast“.

Raginti moteris tikrintis sveikatą ir prisidėti prie prevencinio projekto „Nedelsk“ panoro šimtai ūkininkų. Tačiau tik pirmajam šimtukui pasisekė: per pirmąją savaitę buvo išpirkta visa produkcija, kuri „nudažė“ ūkininkų laukus rožine – projekto „Nedelsk“ – spalva.

Kompanija „Baltic Agro“ pardavė 21 toną rožinės spalvos plėvelių. Visos Lietuvos laukuose „išdygo“ apie 21.000 rožinių šiaudų kūgių. Daugiausiai jų buvo Suvalkijoje ir Raseinių rajone.

Akcijos sėkmė pranoko lūkesčius

„Projektas buvo neįtikėtinai sėkmingas. Ūkininkai, nebegavę rožinės spalvos plėvelės, atakavo mus skambučiais teiraudamiesi, ar dar kur nors bus galima įsigyti tos plėvelės ir tokiu būdu tapti projekto rėmėjais“, – pasakojo bendrovės „Baltic Agro“, kuri yra „Danish Agro“ grupės dalis, generalinis direktorius Arūnas Bielskis.

Kompanijų atstovai tvirtina, kad akciją tęs ir kitais metais, kadangi jos sėkmė pranoko visus lūkesčius.

Projekto „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė taip pat džiaugėsi akcijos sėkme ir atsakingu Lietuvos ūkininkų požiūriu į moters sveikatą.

Pardavus rožinės spalvos plėveles už gautas lėšas po Lietuvos miestus ir miestelius važinėja diagnostiniai “Rožinio kaspino” autobusiukai.

Dažniausiai per vieną dieną „Nedelsk“ autobusėlis aplanko dvi gyvenvietes, kiekvienoje jų patikrinama vidutiniškai po 50 moterų. Tyrimai rodo, jog daugumai moterų tai būna pirmoji profesionali konsultacija.

Itin didelį dėmesį šis socialinis projektas skiria mažesnių miestelių moterims, kurioms daug sunkiau pasiekti onkologinius centrus bei pasitikrinti profilaktiškai. Projekto „Rožinio kaspino“ autobusiukas iš viso yra aplankęs 700 Lietuvos miestelių ir gyvenviečių.

Vien šiais metais akcijos „Nedelsk“ dėka Lietuvoje buvo patikrinta 4971 moteris, 55-ioms aptikta galimo krūties vėžio ženklų.

Kiekvienais metais pasaulyje nustatoma apie 1 mln. naujų krūties vėžio atvejų. Lietuvoje – 1 400 atvejų. Mūsų šalyje ši klastinga liga kasmet pasiglemžia po daugiau kaip 500 moterų gyvybių.

Idėja kilo Australijoje

Rožinės spalvos plėvelių gamintojos „Trioplast“ atstovas Lietuvoje Irmantas Šukys pasakojo, kaip kilo idėja tokiu būdu atkreipti dėmesį į krūties vėžį: „Ši idėja kilo prieš kelis metus “Trioplast” partneriams Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Vieno iš partnerių šeima susidūrė su krūties vėžiu, todėl buvo nutarta pagaminti rožinę šienainių pakavimo plėvelę ir tokiu būdu atkreipti dėmesį į šios pavojingos ligos prevenciją“.

Idėja puikiai prigijo Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir persirito į Europą – įgyvendinta jau Švedijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Austrijoje, Prancūzijoje.

„Šia akcija siekiame paremti įvairiose šalyse veikiančias kovos prie krūties vėžį organizacijas. Mes, kaip gamintojai, prisidedame ne tik prie problemos viešinimo, bet ir prie tam tikrų šių organizacijų veiklų finansavimo“, – pasakojo I. Šukys.

 

Naujienos , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra