Ugdau kartu su šeima

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvoje nuo seno gyvena įvairių tautybių žmonės, todėl visai natūralu, kad kasmet lietuviškų vaikų darželių duris kartu su lietuviukais praveria ir dvikalbiai vaikai. Į lietuviškų darželių grupes ateina vaikai, kalbantys (kartais ne visai gerai) savo gimtąja rusų arba lenkų kalba.
 
Darželyje yra tinkamiausias laikas mokytis naujos kalbos. Vaikai jos mokosi „pasinerdami“ į ją, girdėdami ją visą dieną. Tam nereikia ypatingų gabumų, svarbiausia, kad vaikai galėtų pakankamai laiko praleisti aplinkoje, kurioje kalbama naująja kalba.
 
Mūsų tikslas – padėti vaikams kuo geriau pasiruošti mokyklai valstybine kalba. Dirbdama pedagoginį darbą supratau, kad svarbiausia sąlyga, lemianti kitakalbių vaikų ugdymo sėkmę, yra atviras, šiltas, pagrįstas pasitikėjimu bendravimas tarp vaikų ir šeimos. Stengiuosi sukurti namų atmosferai artimą aplinką, suteikti vaikams kuo daugiau gerų emocijų, šilumos ir meilės, tačiau be šeimos pagalbos negalėčiau to padaryti. Todėl nuolat skatinu šeimą aktyviai dalyvauti vaikų ugdymo(si) procese, kviečiu dalyvauti darželio renginiuose, šventėse. Siekiu, kad tėveliai nebūtų svečiai, o aktyvūs dalyviai. Su šeima tariamės, diskutuojame, dalinamės patirtimi.
 
Mūsų darželyje jau tapo tradicija minėti etnines ir kalendorines šventes. Iki Kalėdų rengiame „Mylimiausių augintinių ir įdomiausių daržovių parodą“, „Baltojo ožio dieną“, Adventinę vakaronę.
 
Rengdami augintinių ir daržovių parodą įtraukiame tėvelius, močiutes, kurie noriai paruošia įdomiausių dalykų iš rudens gėrybių, savo globojamus augintinius atsineša į darželio salę, kurioje visų grupių vaikai ir svečiai gali jais pasidžiaugti.
 
Neseniai šventėme „Baltojo ožio dieną“. Noriai dalyvavo ne tik mamos, broliai, seserys, bet ir darželio bendruomenė. Sulaukėme ir šventės dalyvių atsiliepimų.
 
„Ačiū auklėtojoms ir vaikams už Baltojo ožio šventę ir nuostabų pasirodymą. Buvo gražu žiūrėti, kaip į žaidimus įtraukiami visi vaikai. Kokie jie jau dideli ir savarankiški. Labai smagu buvo išgirsti dainuojančius vaikus, muzikiniai intarpai pagyvino ir taip linksmą pasirodymą. Žiūrėdama jaučiau, kad patiems mažyliams be galo patiko tai, ką jie darė. O tai svarbiausia. Jaučiau vaikišką energiją ir nuoširdumą. Likau sužavėta. Man ši šventė buvo smagi. Taip ir toliau“ – rašo Martyno mama.
 
Adventas – galimybė tamsius žiemos vakarus praskaidrinti šventės laukimu. Net nesitikėjome, bet likome labai sužavėti, kai į vakaronę atvyko ne po vieną šeimos narį, o poromis. Dalyvavo ne tik mamytės ir tėveliai, bet ir močiutės bei seneliai. Mes su vaikais žaidėme žaidimą „Ganiau ganiau aveles“, minėme mįsles, Austėjos mama Diana skaitė gražią adventinę pasaką „Kalėdų kačiukas“, paskui sulaukėme laiško, kuriame Kalėdų senelis vaikus ragino būti sveikais, darbščiais, spėti pasipuošti grupę, nes tikino aplankysiantis su dovanėlėmis.
 
Visiems suradome tinkamo darbo: močiutės langų puošybai karpė snaiges, angeliukus, mamos puošė grupės eglutę, tėveliai surinko naujus, ką tik įsigytus, žaidimų kampelius. Dvi močiutės plušėjo virtuvėlėje – ruošė Advento užkandžių. Vaikai pasiskirstė prie tų veiklų, kurios jiems buvo patraukliausios, prieinamiausios. Berniukai padėjo tėveliams, mergaitės noriai karpė angeliukus, juos spalvino, puošė grupę. Po darbų vaišinomės duona su medumi, sūriu, džiovintais vaisiais ir gėrėme arbatą.
 
Mūsų tikslas buvo ne vien papuošti grupę, o linksmai praleisti laiką kartu, atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių. Tėveliai vakarojo su labai brangiu, ypatingu ir mylimu savo vaiku.
 
„Šeima – tai ta vieta, kurioje visko pradžia turėtų būti noras pažinti ir suprasti kitą, o šalia jo – pažinti save.“ (A. Maceina).
 
Nuotraukoje: Medelių sodinimas

Voruta. – 2010, saus. 9, nr. 1 (691), p. 4.
 

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra