Tytuvėnų regioniniame parke – naujas Lankytojų centras

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. vasario 5 dieną bus atidarytas naujas Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centras. Jis įkurdintas Tytuvėnų miestelio pakraštyje, šalia senojo šilo, rekonstruotame pastate, kuris ilgai buvo nenaudojamas ir gerokai apleistas. Lankytojų centre per dvejus metus numatoma įrengti šiuolaikišką vidaus ekspoziciją, kuri supažindins su Tytuvėnų regioninio parko vertybėmis.
 
Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centras įrengtas, įgyvendinant projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (I etapas)“. Tai bendras Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos ir Tytuvėnų regioninio parko direkcijos veiklos rezultatas. Projekto tikslas – sudaryti kuo geresnes sąlygas visuomenei susipažinti su saugomomis gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis, kraštovaizdžiu ir biologine įvairove, skatinti pažintinį turizmą šalies saugomose teritorijose.
 
Tytuvėnų regioninio parko lankytojams jau yra įrengtas Giliaus ežero pažintinis takas, dviračių turizmo trasa, veikia Miško muziejus (muziejinė ekspozicija). Paukščiams stebėti pastatytas apžvalgos bokštas, įrengtos kelios apžvalgos aikštelės.
 
Tytuvėnų regioninis parkas įsteigtas Kelmės, Raseinių ir Radviliškio rajonuose 1992 m. Aukščiausiosios Tarybos nutarimu, siekiant išsaugoti kalvotų, pelkėtų, ežeringų apylinkių kraštovaizdį, savitą gamtą, senovinius Šiluvos ir Tytuvėnų urbanistinius paminklus. Jo plotas daugiau kaip 18 tūkst. hektarų.
 
Regioniniame parke yra 8 kraštovaizdžio ir gamtiniai, taip pat 2 urbanistiniai draustiniai. Didžiąją jo teritorijos dalį užima miškai. Vakarinėje regioninio parko dalyje tyvuliuoja grandine išsidėstę keturi ežerai – Bridvaišio, Giliaus, Apušio ir Gauštvinio. Apušis ir jo apyežerės – retųjų augalų ir paukščių karalija. Ši teritorija svarbi ir Europos Bendrijai – tai pagal ES direktyvas saugoma gamtinė buveinė. Regioninio parko viduryje plyti dideli pelkynai, vadinami tyruliais. Juose kiekvieną rudenį atokvėpiui prieš tolimą kelionę sustoja tūkstančiai gervių. Už šių pelkynų driekiasi kalvynas su Gomertos ir Miškinių ežerais, Kudinų ir Pilės piliakalniais. Tai Gomertos kraštovaizdžio draustinis.
 
Tytuvėnų regioninio parko Lankytojų centras (Miško g. 3, Tytuvėnai, Kelmės rajonas) duris atvers š. m. vasario 5 d. (penktadienį) 15 val., pristatydamas Livijos Andriukaitytės tapybos parodą.
 
Dailininkė neabejinga gamtos grožiui, jos kūryba nuskaidrinta aukštu meniniu pojūčiu viskam, kas siejasi su gamta. Ji dažnai lankėsi ir kūrė Tytuvėnuose.
 
Kontaktinis asmuo: Viešųjų ryšių specialistė Diana Rakauskaitė, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, A. Juozapavičiaus g. 9, LT-09311, Vilnius; tel.: (5) 2 70 90 48, mob. 8 69 835 776, el. paštas: d.rakauskaite@vstt.lt
 
Nuotraukoje: Lankytojų centras

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra