Tytuvėnų festivalio premjera – „Žalgiris“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Penktadienį, 2010 m. rugpjūčio 6-ąją, Tytuvėnų vienuolyno ansamblio kieme – premjera. Po vienuolyno skliautais skambės Vytauto Klovos opera „Žalgiris“.
 
„V. Klova operą „Žalgiris“ sukūrė 1965 m., 555-osioms Žalgirio mūšio metinėms. Premjera įvyko 1966 m. spalį Nacionaliniame operos ir baleto teatre, tačiau finalinė mūšio scena ir chorai, kurie buvo parašyti lietuvių, lenkų, rusų ir vokiečių kalbomis, buvo iškarpyti. Dėl to neliko finalinio mūšio didingumo.
 
Operos statytojai nutarė pakeisti operos pavadinimą į „Du kalavijai“.
 
„Mes savo koncertiniame, truputį teatralizuotame, operos variante tuos finalinius chorus bandysime realizuoti, todėl palikome pavadinimą „Žalgiris“, – sako projekto sumanytoja pianistė Audronė Eitmanavičiūtė.
 
Pasak A. Eitmanavičiūtės, mintys apie operą „Du kalavijai“ ir su tuo susijusį įdomų projektą brendo senokai, tačiau klavyro jokioje bibliotekoje nebuvo. Todėl, matyt, neatsitiktinai dainininkei Sabinai Martinaitytei, kuri yra viena iš nedaugelio Lietuvos dainininkų, itin aktyviai populiarinančių lietuvių kompozitorių muziką, paskambino Jūratė Klovienė ir pasiūlė pasinaudoti V. Klovos rankraščiais.
 
„Štai tada operos „Žalgiris“ klavyras pateko į mūsų rankas. Kadangi esame tikri V. Klovos muzikos „fanai“, su didžiausiu malonumu ėmėmės darbo“, – sako A. Eitmanavičiūtė.
 
Spektaklyje dainuos jau žinomi Lietuvoje ir užsienyje dainininkai Sabina Martinaitytė, Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas, Andrius Apšega, bus ir debiutuojančių solistų.
 
„Be abejo, opera skambės su nemažomis kupiūromis, atsisakėme rečitatyvų, kai kurių ansamblių, bet pabandėme išlaikyti kūrinio esmę. Norėčiau tikėti, kad pats Maestro būtų palaiminęs šią idėją“, – sako A. Eitmanavičiūtė.
 
G. Šiupario nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Tytuvėnų vienuolyno ansamblis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra