Tyrėjų naktis kviečia į magišką mokslo pasaulį

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Vilniaus planetariume pristatytas projektas „Tyrėjų naktis 2010“. Projekto dalyviams, visuomenės ir žiniasklaidos atstovams organizuotame renginyje svečius pasitiko ir į magišką mokslo pasaulį kvietė žinomas televizijos laidų personažas, enciklopedistas Gustavas.

Susirinkusius suintrigavo Vilniaus universiteto teatro dramos trupės „Minimum“ suvaidinta spektaklio „Sparnai“ ištrauka. Šis teatralizuotas vaidinimas apie mokslininką bus vienas iš daugelio Tyrėjų nakties renginių 2010 m. rugsėjo 24-ąją. Įspūdinga ir užburianti buvo kito Tyrėjų nakties dalyvio – Planetariumo programa. Ją penktadienį nuo 18 valandos visi norintys kaip ir kitus šio projekto renginius galės pamatyti nemokamai.

Tyrėjų naktį visus, kurie nori į mokslą ir mokslininkus pasižiūrėti iš arti, o gal ir patys pabūti tyrėjais kviečia Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga kartu su Vilniaus universitetu, Kauno technologijos universitetu, Lietuvos energetikos institutu, Socialinių inovacijų institutu. Iki vėlyvos nakties bus atviros tyrimų laboratorijos, kur vyks įvairūs eksperimentai, konkursai, varžybos, šou, parodos. Patyrinėti žvaigždėtą dangų bus galima Molėtų astronomijos observatorijoje, o pabandyti klonuoti augalus Vilniaus universiteto Botanikos sode. Dauguma mokslo įstaigų numatė specialias programas vaikams.

Tyrėjų naktis Lietuvoje rengiama jau šeštą kartą. Ja siekiama suartinti visuomenę ir mokslininkų, tyrėjų bendruomenę, keisti įsigalėjusius stereotipus apie mokslininkus, paskatinti jaunimą domėtis mokslu. Šiemet „Tyrėjų naktis 2010“ vienu metu, rugsėjo 24-ąją vyks 32 Europos šalyse.

Daugiau informacijos rasite adresu: www.tyrejunaktis.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra