Tyrėjų naktis 2010: mokslas ir mokslininkai iš arti

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Rugsėjo 24-ąją šeštą kartą rengiama mokslo šventė plačiajai visuomenei. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Molėtuose ir kituose mažesniuose Lietuvos miesteliuose lankytojams duris atvers įvairiausios vietos, kur dirba mokslininkai. Visi norintieji galės susitikti su tyrėjais ir pažinti iš pirmo žvilgsnio sudėtingą mokslo pasaulį.

Sostinėje renginiai vyks Vilniaus universiteto fizikos, chemijos, gamtos mokslų, filosofijos fakultetuose, Planetariume, Botanikos sode, Teorinės fizikos ir astronomijos institute. Pirmąkart  projekte dalyvausiančiame Kauno technologijos universitete mokslininkai skaitys paskaitas, laboratorijose bus rodomi įdomūs eksperimentai, veiks parodos ir Vaikų universitetas, kur žaidimai, konkursai, paskaitos priartins mažuosius prie paslaptingo mokslo pasaulio. Pažiūrėti į žvaigždes ir pasigilinti į kosmoso pasaulį bus galima Molėtų astronomijos observatorijoje.

Projektas „Tyrėjų naktis 2010“ ir šiais metais siekia trinti ribą tarp plačiosios visuomenės ir mokslininkų bei pakeisti susiformavusią nuomonę apie mokslininkų kitoniškumą. Tai paprasti žmonės, gyvenantys tarp mūsų, tačiau kuriantys nepaprastus dalykus, – sako projektą koordinuojančios Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos vicepirmininkas Tomas Žalandauskas.

Naktis, kurios metu atsivers įvairių mokslo įstaigų durys, padės suartinti tyrėjus ir plačiąją visuomenę, vieniems kitus suprasti, pasidalinti patirtimi ir parodyti, kad tyrėjo darbas gali būti itin įdomus ir naudingas visuomenei.

Tyrėjų naktis 2010“ yra Europos Komisijos iniciatyva. Šiemet renginiai vyks 27 Europos šalyse. Juose kviečiami dalyvauti visi: nuo moksleivių iki garbaus amžiaus žmonių, nuo paprastų darbuotojų iki aukščiausio lygio vadovų. Svarbiausia – noras pažinti mokslo pasaulį ir galbūt netgi pačiam pamėginti atlikti nedidelį eksperimentą. Juk kiekvienas yra atradėjas, tik ne kiekvienas tai žino.

Daugiau informacijos rasite:

www.tyrejunaktis.lt ; http://ec.europa.eu/research/researchersineurope/events/researchersnight09/news_en.htm

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra