Tvarkyti kelius seniūnijoms talkins miškininkai

Autorius: Data: 2014-03-16 , 08:27 Spausdinti

Lidija Jankauskienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Ankstyvas pavasaris kelia ne tik džiaugsmą, bet ir rūpesčių. Po žiemos keliuose žiojėja duobės, o joms tvarkyti seniūnijos sako pinigų neturinčios. Seniūnijoms padėti ketina miškininkai.

Šiaulių rajono Gruzdžių seniūnijoje – per 150 km kelių. Tik maža jų dalis asfaltuoti. Žvyrkeliais į atokius kaimus moksleivius veža geltonieji autobusiukai, iš miško gabenama mediena, rieda gamtą mėgstančių miestiečių automobiliai. Kol kas keliams tvarkyti seniūnija iš rajono savivaldybės pinigų negavo. Pernai buvo skirta vos per 100 tūkst. litų.

Šiaulių miškų urėdijos valdose – per 300 km kelių. Pastaruosius penkerius metus jiems tvarkyti urėdija galėjo skirti vos pusę reikiamų pinigų, šiemet keliams planuojama skirti gerokai daugiau.

„Šiais metais turime galimybę apie 900 tūkst. Lt skirti tiems reikalams, tai kokį trečdalį galėsime paremontuoti didesniu ar mažesniu lygiu. Visais atvejais ieškome bendrų taškų su seniūnijomis“, – sako Šiaulių miškų urėdas Stasys Pališkis.

Uždirbti pinigų keliams ir kitoms išlaidoms urėdijai padės medelynas, kuriame darbai šiemet prasidėjo bene pusantro mėnesio anksčiau nei pernai. Jau kasami sodmenys. Beržų, liepų, ąžuolų šiemet planuoja parduoti apie pusę milijono, kitus pasiliks savo reikmėms.

Nuotr. – lt.wikipedia.org

Gamtosauga , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra