Tvarkomi šimtamečiai medžiai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Pradėti vykdyti dešimties medžių senolių, kurie yra valstybės saugomi botaniniai gamtos paveldo objektai, priežiūros darbai.
 
Valstybinės saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) praneša, kad bus tvarkomi šie medžiai: Stelmužės ąžuolas, Adamavo ąžuolas, Buivėnų ąžuolas, Glitiškių ąžuolas, Liepa Motinėlė, Lietuvio liepa, Mingėlos ąžuolas, Mukulių ąžuolas, Storoji Klaipėdos liepa ir Tverečiaus ąžuolas.
 
Visiems šiems medžiams – daugiau kaip keli šimtai metų.
 
Jau atlikti dirvožemių agrocheminiai tyrimai, nustatytos augaviečių sąlygos ir medžių gyvenimą neigiamai įtakojantys veiksniai.
 
Medžių senolių tvarkymo ir priežiūros darbai finansuojami iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų, o juos vykdo VšĮ „Lietuvos arboristikos centras“.
 
Pasak VSTT planavimo ir kadastro skyriaus vyr. specialisto Giedriaus Mikalausko, laikantis artimų gamtai technologijų, bus atkuriamos pažeistos medžių augavietės, tvarkomi kamienai ir lajos, bus atstatoma grunto struktūra, paviršinis dirvos sluoksnis, šalinama stelbianti aplinkinė augalija.
 
Šalia medžių senolių numatoma pastatyti informacinius stendus, kuriuose lankytojams bus pateikta išsami informacija apie medį ir kaip jį reikia saugoti.
 
Kaip skelbiama, siekiama sustabdyti neigiamą lankytojų poveikį saugomų medžių augavietėms bei sudaryti sąlygas lankytis šalia medžių senolių, nežalojant jų.
 
Gamtosaugininkai ragina vengti vaikščioti po medžio laja. Grunto sutrypimas šaknims labai kenkia ir kelia didelę grėsmę medžio gyvybingumui.
 
VSTT nuotr.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Glitiškių ąžuolas
2. Liepa Motinėlė
3. Mingėlos ąžuolas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra