Tvarkomas Pašatrijos piliakalnis Varnių regioniniame parke

Autorius: Data: 2012-09-26 , 13:07 Spausdinti

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos vykdo ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“ (II etapas), kurio viena iš veiklų yra Pašatrijos piliakalnio tvarkymo darbai su archeologiniais tyrimais. Šio projekto partneris – Varnių regioninio parko direkcija.

Šatrija – viena iš gražiausių Žemaitijos kalvų, dar kitaip vadinama „kalnų karalienė“. Atsiveriantis reginys sustiprina Šatrijos kalno išskirtinumą iš visų Žemaitijos kalnų. Šatrijos kalnas yra šiauriniame kalvyno kampe, todėl aplinkui plytinti plynaukštė sustiprina aukščio įspūdį; rytuose driekiasi Užvenčio dubuma, šiaurėje plynaukštė pereina į Ventos lygumą, o vakaruose esanti Virvytės dubuma atitolina Viešvėnų kalvyną.

Piliakalnis – puiki apžvalgos aikštelė, iš kurios matyti Girgždūtės, Sprūdės, Medvėgalio piliakalniai, Žąsūgalos, Žiograkalnio, Kietkalnio kalnai, Užventis, Upyna, Luokė, Telšiai ir kt.

Kompleksas yra gausiai lankomas visais metų laikais. Tačiau anksčiau objektas buvo nepritaikytas lankytojų gausai, todėl piliakalnio paviršiuje vyko erozija, dideli plotai buvo išmindžiojami ir išvažinėjami.

Siekiant išvengti erozijos plėtimosi, kurią sukelia stichinis piliakalnio lankymas, tvarkymo projekte buvo numatyta suformuoti lankytojų srautus ir nukreipti juos pietvakarine kryptimi. Šiam tikslui įrengiami laiptai, terasuoti ir pėsčiųjų takai, informacinės aikštelės. Projekte numatyti piliakalnio su gyvenviete sutvarkymo darbai, atstatant ir sutvirtinant erozijos pažeistus šlaitus, maksimaliai išsaugant esamas reljefo formas, užpilant esamus iškasinėjimus, apkasus, duobes, savavališkus išvažinėjimus. Siekiant apsaugoti augmeniją ir kultūrinį sluoksnį bus įrengti pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo ir informacines aikštelės. Informacijai apie gamtos ir kultūros vertybes numatyta įrengti informacinius stendus, rodykles. Siekiant atverti piliakalnį bus atliekami kraštovaizdžio formavimo kirtimai – kertami menkaverčiai medžiai ir krūmai.

Visi tvarkymo darbai vykdomi prieš tai atlikus archeologinius tyrimus. Įgyvendinus projektą ir sutvarkius Pašatrijos piliakalnį, Varnių regioninio parko direkcija numato suformuoti lankymo maršrutą.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Tvarkomas Pašatrijos piliakalnis

Parkai , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra