Tvarka ir didingumas

Autorius: Data: 2013-10-21 , 16:15 Spausdinti

P. h. dr. Artūras Rukas DAUJOTIS, Vilnius

Jotvingių kryžiaus riterių ordino 5 riterių delegacija dalyvavo Ksanteno (Xanten) šv. Viktoro katedros pastatymo 750 metinėms pažymėti iškilmėse. Ksanteno katedra pastatyta ant 310 metais nužudyto Romos legiono vado Viktoro kapo. Viktoras buvo garsus Romos riteris su savo kariais priėmęs krikščionybę už tai Romos imperatoriaus įsakymu nužudytas. Krikščionybę legalizavus buvo paskelbtas šventuoju.

Šv. Viktoras yra Jotvingių kryžiaus riterių ordino kaip ir daugybės kitų riteriškų ordinų globėju.

2013 m. spalio 13 d. iškilmės vyko ypatingai, nes buvo švenčiamos dabartinės Ksenteno katedros pastatymo jubiliejinės metinės. Iškilmėse dalyvavo Kiolno arkivyskupas Joachim kardinolas Meisner, Utrechto arkivyskupas Vilem kardinolas Eijk, Miunsterio vyskupas Feliks grafas von Genn ir daugybė kitų Vokietijos aukšto rango dvasininkų. Iškilmių metų šventovėje dalyvavo daug riteriškų ordinų, ypatingai didingumu išsiskyrė Maltos ordino, Jėzaus kapo, šv. Sebastjono ordino nariai. Riterių kapitulos salėje kiekvienam pagal rangus ir titulus skirtos atitinkamos vietos. Ložėse kilmingi dvasininkai ir riteriai, plokštumoje kiti garbingi asmenys ir palyda. Kaip ypatingos pagarbos ženklas parodytas pirmą kartą dalyvaujantiems Lietuvos riteriams – JKRO didysis magistras Artūras Rukas Daujotis grafas von Derneck buvo pasodintas Riterių kapitulos vadų ložėje. Vėlevnešiai surikiuoti katedros presbiterinėje dalyje. JKRO vėliavą patikėta nešti prof. Anatolijui Neverauskui. Pagal programą numatytos ritetių eitynės katedra – turgaus akštė – Fürstenberg (Kunigaikščių pilis) dėl intensyvaus lietaus neyvyko.

Visos iškilmės vyko iškilmingai ir didingai: skambėjo Diuisburgo filharmonijos choras, dūdų orkestrai ir vargonai. Po iškilmių Joachim kardinolas Meisner trumpai pabendravo su riteriškų ordinų atstovais. Po trumpo pokalbio su Artūru Ruku Daujočiu ištarė žodį „super“, po to su JKRO atstovais nusifotografavo. Pirmą kartą dalyvaujantiems Lietuvos riteriams parodytas didelis susidomėjimas kitų ordinų atstovų ir žiniasklaidos.

Vittene JKRO nariai susitiko su Tamplierių ordino atstovu kunigu Reinhardu Edeler bei seselėmis karmelitėmis.

Nuotraukose:

1. Jotvingių kryžiaus riterių ordino riteriai prie šv. Viktoro sarkofago Ksanteno katedroje (Vokietija)

2. Jotvingių kryžiaus riteriu ordino riteriai drauge su šv. Sebastijano ordino riteriais Ksanteno šv. Viktoro katedros 750-ųjų metinių iškilmėse 

Voruta. – 2013, lapkr. 23, nr. 24 (788), p. 8.

Istorija , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra