Turkija – svarbi Lietuvos, ES ir NATO partnerė

Autorius: Data: 2013-09-11 , 16:49 Spausdinti

Trečiadienis, 2013 m. rugsėjo 11 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Turkijos Europos reikalų ministru ir vyriausiuoju šios šalies derybininku siekiant narystės Europos Sąjungoje Egemenu Bagisu.

Susitikime kalbėta apie ES ir Turkijos santykius, šios šalies europinės integracijos procesą, dvišalių Lietuvos ir Turkijos ekonominių ryšių plėtrą, bendradarbiavimą NATO bei situaciją Sirijoje ir Egipte.

„Turkija yra Lietuvos, ES ir NATO partnerė, kurios vaidmuo užtikrinant stabilumą Artimųjų Rytų regione yra reikšmingas. Lietuvai Turkija yra taip pat svarbi ekonominė partnerė. Intensyvūs verslo ryšiai su šia augančia ekonomika, turinčia beveik 80 milijonų vartotojų rinką, bendradarbiavimas prekybos, transporto ir turizmo srityse atveria naujas galimybes Lietuvos žmonėms“, – sakė Prezidentė.

Lietuva ir Turkija sėkmingai bendradarbiauja NATO. Kovoje su energetinio saugumo grėsmėmis Turkija aktyviai remia Lietuvos iniciatyvas. Tai viena iš NATO partnerių, tvirtai palaikiusių mūsų šalies siekį, jog Vilniuje įsteigtas MATO energetinio saugumo kompetencijos centras taptų akredituotu viso Aljanso kompetencijos centru. Šio centro veikloje taip pat dalyvauja turkų ekspertas.

Susitikime taip pat kalbėta apie dvišalius verslo ryšius. Šį pavasarį per Prezidento Abdullah Gülu vizitą Lietuvoje buvo pasirašytas dvišalis memorandumas, kuriuo Turkija įsijungia į šaudyklinio konteinerinio traukinio „Vikingas“ projektą. Pradėjus reguliarų krovinių pervežimą iš Turkijos į Klaipėdą ir atgal, Lietuva taps strateginiu europinės reikšmės transporto mazgu ir Turkijos vartais į Šiaurės Europą.

Balandį Turkijos Prezidentą į Lietuvą atlydėjo ir gausi – daugiau nei 100 verslininkų delegacija. Buvo surengtas Lietuvos ir Turkijos verslo forumas, kurio metu užmegzti nauji verslo kontaktai ir naudingi ekonominiai ryšiai.

ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva remia derybų dėl Turkijos narystės Europos Sąjungoje procesą ir pasisako, kad šiuo metu įšaldytos derybos būtų atnaujintos. Pasak Prezidentės, sėkminga ir rezultatyvi derybų eiga labai priklauso nuo Turkijos pažangos ir gebėjimo atsakingai įgyvendinti svarbias reformas bei vykdyti įsipareigojimus.

Lietuvos vadovė taip pat pabrėžė, jog Turkijos indėlis į bendrą ES saugumo ir gynybos politiką yra svarbus plėtojant dialogą tarp Europos Sąjungos ir NATO. Turkija jau dalyvavo 6 ES misijose Makedonijoje, Konge ir Bosnijoje. ES ir NATO bendradarbiavimo stiprinimas – vienas iš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų saugumo srityje. 

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra