Turgelis Marcinkonyse tampa tradiciniu

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. gegužės 1 d. (šeštadienį) Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija kviečia į turgelį. Turgelis rengiamas jau trečią kartą Rūtos Sakalienės sodyboje Marcinkonyse (Naujalių g. 15).
 
Pradžia 10 val.
 
Atvykę ne tik įsigysite kaimiškų gėrybių, rankdarbių, vietinių meistrų namų apyvokos rakandų bet ir galėsite dalyvauti gegužinėse. Mojavos (mojus) senuosiuose Dzūkijos kaimuose vykdavo kasdien, visą gegužės mėnesį ir buvo skirtos švč. Mergelei Marijai. Lietuvoje gegužinės pradėtos rengti XIX a. Dar iš šiandien šilų dzūkų kaimuose žmonės renkasi vienoje pirkioje, prie pačių įrengto švč. Mergelės Marijos altorėlio, padabinto pavasarinių gėlių žiedais, ar prie kaimo, sodybos kryžiaus. Anksčiau jaunimas po maldų susirinkdavo padainuoti, net ir eilinę darbo dieną pašokti.
 
Jau vykusiuose turgeliuose buvo kepama duona, dzūkiška grikių babka, žaidžiami tradiciniai žaidimai, kabinami inkilai.
 
,,Turgelio idėja jau seniai klaidžiojo mintyse. Šiemet bendraminčiai ėmėsi iniciatyvos. Darbštūs, nagingi Marcinkonių krašto žmonės turi kuo dalintis. Jų lobiai – širdies gerumas, dainų skambumas, išlikę senieji kaimai, papročiai, apeigos, prisiminimai… Turgeliai vyks kiekvieną pirmą mėnesio šeštadienį iki Simo – Judo atlaidų (spalio 23 d.). Nuoširdžiai laukiame visų atvykstant“ – sakė Rūta Sakalienė.
 
Skubėkime į Marcinkonis ne tik įsigyti, bet ir išmokti, sužinoti, pažinti šį unikalų kampelį bei jo žmones, tradicijas, papročius.
 
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos
A. Juozapavičiaus g. 9-501, LT-09311 Vilnius, tel.: (8-5) 270 9048, faks.: (8-5) 272 2572,
el. paštas: o.drobeliene@vstt.lt, http://www.vstt.lt
 
O. Drobelienės nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. Mojus Zervynų kaime
2. Kaimiški gardėsiai

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra