TS- LKD Kauno skyrius palaiko Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą XIIIP-471, kuris sudaro galimybę nelietuviškus asmenvardžius rašyti ne pagrindiniame, o kitame paso puslapyje

Autorius: Data: 2017-05-25, 10:14 Spausdinti

TS- LKD Kauno skyrius palaiko Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą XIIIP-471, kuris sudaro galimybę nelietuviškus asmenvardžius rašyti ne pagrindiniame, o kitame paso puslapyje

www.voruta.lt

TS- LKD  Lietuvos krikščionių demokratų bendrijos

Kauno skyriaus Valdybos posėdžio, įvykusio 2017-05-23,

Nutarimas

dėl Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektų.

 

TS-LKD Lietuvos krikščionių demokratų bendrijos Kauno skyriaus Valdyba vienbalsiai nutarė:

Nepritarti Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose projektui, kuriame siūloma LR piliečių vardus ir pavardes pirmajame LR paso puslapyje rašyti nevalstybine kalba ir nelietuviškais rašmenimis.

      Toks rašymas prieštarauja LR Konstitucijai, Valstybinės lietuvių kalbos įstatymui, daugumos Lietuvos piliečių valiai ( surinkta apie 70 tūkst. piliečių parašų), prieštarauja Europos Žmogaus Teisių  Teismo išaiškinimui, kad asmenvardžių rašymas pasuose turi būti sureguliuotas daugumos piliečių patogumui ( sugebėti užrašyti ir perskaityti nesimokant svetimų kalbų raidžių tarimo ir rašybos ), prieštarauja 1994 metų Lietuvos – Lenkijos dvišalei sutarčiai, numačiusiai rašyti originalias pavardes pagal skambesį valstybine kalba, prieštarauja tarptautinei praktikai ( Vakarų šalyse paso įrašai daromi tik savo valstybinės kalbos rašmenimis pagal savo kalbos taisykles).

      Siūlomas Vardų ir pavardžių rašymo projektas kelia grėsmę Lietuvos valstybės vientisumui ir užprogramuoja ateities konflikto ir diskriminacijos tikimybę, kelia geopolitinę grėsmę Baltijos šalyse, išduodant Latviją, įteisinusia asmenvardžių rašybą nelatviškomis raidėmis kitame paso puslapyje, paklūsta Lenkijos politikų spaudimui ir vietoj integracijos skatina Vilniaus krašto lenkų tapatinimąsi su Lenkijos valstybe.

      Seimo nariai negali prisiimti išimtinių galių, kurių Tauta jiems nesuteikė Konstitucijoje, negali pakeisti ir 1992 m. referendumu patvirtinto Konstitucijos 14-to straipsnio, kad valstybinė kalba yra lietuvių kalba. Pritardami antikonstituciniam XIIIP-535 įstatymo projektui – laužoma duota priesaika, įteisinamas teisinis nihilizmas, skatinamas dar didesnis piliečių nusivylimas savo valstybe.

TS- LKD Lietuvos krikščionių demokratų bendrijos Kauno skyriaus Valdyba, gindama tautines vertybes, palaiko TS-LKD narių A. Ažubalio, L. Kasčiūno, St. Šedbaro, V. Juozapaičio, A. Anušausko ir A. Bilotaitės  Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą XIIIP-471, kuris sudaro galimybę nelietuviškus asmenvardžius rašyti ne pagrindiniame, o kitame paso puslapyje ir siūlo TS-LKD frakcijai Seime palaikyti šį projektą, už kurį pasirašė apie 70 tūkst. piliečių.

Audronė Zamalienė – TS-LKD LKD bendrijos Kauno skyriaus  Valdybos pirmininkė.

Zigmas Tamakauskas – Nutarimo pateikėjas, TS-LKD LKD bendrijos Kauno sk. Valdybos narys.

Tėvynės SąjungaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra