Trys ministerijos bendradarbiaus, kad jaunuoliai būtų sveikesni, fiziškai ir pilietiškai aktyvesni

Autorius: Data: 2011-10-20 , 10:46 Spausdinti

2011 m. spalio 19 d. Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo ir Sveikatos apsaugos ministerijų vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl jaunuolių sveikatinimo, fizinio rengimo ir pilietiškumo ugdymo, bendrų projektų inicijavimo ir įgyvendinimo.

Sutartimi ministrai patvirtino tarpžinybinį bendradarbiavimą siekiant įgyvendinti bendrus projektus ir kitas iniciatyvas, kurios padės ugdyti sveiką, fiziškai stiprų ir pilietiškai atsakingą jaunimą.

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė teigė, kad ši iniciatyva gimė pamačius, jog į būtinuosius karinius mokymus ateina fiziškai prastai pasirengę jaunuoliai, sunkiai išlaikantys fizinius normatyvus.

„Tokia situacija mums pradėjo kelti susirūpinimą, todėl pradėjome galvoti, ar ateityje bus vyrų, kurie gebėtų atlaikyti fizinius krūvius kariuomenėje“, – kalbėjo krašto apsaugos ministrė.

Tuo tarpu švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus teigimu, šios sutarties pasirašymas rodo kompleksinį požiūrį į krašto gynybą, o „toks požiūris papildo ugdymo visumą“.

Siekiant suderinti jaunuolių pilietiškumo ugdymo, sveikatinimo ir fizinės būklės gerinimo aspektus mokyklose, buvo pasirinktas kūno kultūros išplėstinio kurso Krašto gynybos modulis.

„Mano pasirašytu įsakymu kai kurios mokyklos jau įtrauktos į šią programą“, – sakė G. Steponavičius. Pirmoji šį modulį nuo š. m. rugsėjo mėn. ėmėsi įgyvendinti Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinė mokykla.

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys teigė, jog šios sutarties pasirašymas duos gerų rezultatų siekiant išugdyti sveiką, fiziškai stiprų jaunuolį, pasirengusį prireikus ginti kraštą.

Krašto apsaugos ministerija pasirašyta sutartimi numato prisidėti prie vaikų ir jaunimo švietimo valstybės gynybos klausimais ugdant jų pilietinę atsakomybę, teikti siūlymus švietimo įstaigoms dėl pasirenkamųjų dalykų mokinių kompetencijai valstybės gynimo srityje ugdyti. Ji taip pat teiks informaciją ir metodines rekomendacijas atnaujinant ir rengiant bendrojo ugdymo programas, kurios susijusios su vaikų ir jaunimo pilietiniu ugdymu, kt.

Švietimo ir mokslo ministerija pasirengusi inicijuoti bei rengti projektus ir naujų dalykinių modulių programas, skirtas jaunuolių sveikatinimui, fiziniam rengimui gerinti ir pilietiškumui ugdyti. Taip pat aktyviai bendradarbiauti peržiūrint pilietiškumo ugdymą stiprinančias bendrojo ugdymo programas.

Sveikatos apsaugos ministerija įsipareigoja remti savivaldybių sveikatinimo veiklą, propaguojančią švietimo bendruomenių fizinį aktyvumą ir sveikos gyvensenos ugdymą. Numatyta teikti metodinę pagalbą švietimo įstaigoms organizuojant sveikatinimo ir fizinio aktyvumo renginius, dalyvauti keliant pedagogų kvalifikaciją sveikatos ugdymo srityje.

Ši sutartis yra tarpžinybinės darbo grupės veiklos rezultatas. Įvertinus visuomenės poreikį ugdyti pilietiškai nusiteikusį, sveiką ir geros fizinės būklės jaunuolį, 2011 m. pradžioje buvo sudaryta krašto apsaugos ministerijos specialistų grupė vadovaujama viceministrės Indrės Pociūtės-Levickienės. Bendradarbiaujant krašto apsaugos, švietimo ir mokslo bei sveikatos apsaugos ministerijoms, numatytos pagrindinės bendradarbiavimo kryptys: valstybės gynybos ir pilietinės atsakomybės ugdymas, fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos populiarinimas pasitelkiant bendrojo ugdymo programas, ieškant naujų formų jų įgyvendinimui.

Išanalizavus situaciją pradžiai buvo pasirinkta fizinio rengimo sritis. Remiantis naujausiais apibendrintais 2010 metų tyrimo duomenimis, Lietuvos berniukai pagal fizinį aktyvumą tarp beveik 40 Europos ir Šiaurės Amerikos šalių užima penktą nuo galo vietą (už juos mažiau fiziškai aktyvūs buvo tik bendraamžiai iš Lenkijos, Estijos, Turkijos ir Makedonijos), o mergaitės – trečią (už jas mažiau fiziškai judėjo tik Turkijos ir Makedonijos mergaitės). Tokio gyvenimo būdo pasekmes atskleidžia bazinių karinių mokymų fizinio patikrinimo testai: didelė dalis čia atėjusių jaunuoliai jų paprasčiausiais neišlaiko.

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra