Trys Karaliai Kaune

Autorius: Data: 2012-01-04 , 09:17 Spausdinti

Saulė apsiverčia ant kito šono

Dvyliktoji diena po Kalėdų, t. y. sausio 6-oji, labai seniai švenčiama, vadinta Atarašais, Krikštais. Dar ikikrikščioniškoje Lietuvoje tą dieną namų durys ir kai kurie daiktai būdavo kreida ar anglimi žymimi („krikštijami“ ar „aprašomi“) trimis kryžiukais.

Naują prasmę bei pavadinimą šiai dienai suteikia krikščionybė. Anuomet gimusį kūdikėlį Jėzų aplankė Trys Karaliai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras – iš to kilo paprotys persirengti trimis karaliais. Liaudiškos „Trijų Karalių“ vaikštynės yra pokalėdinio laikotarpio sveikintojų, kalėdotojų, vaikštynių tąsa. Antra vertus, tai senovinė persirengėlių, karnavalų tradicija, susijusi jau ir su būsimomis Užgavėnėmis. Žemdirbių tautose sausio 6-tą dieną baigdavosi Saulėgrįžos šventė, žmonės pradėdavo žadinti šalčio sukaustytą žemę.

Šaltą žiemos dieną geras žmogus ir šuns nevarytų, bet trys karaliai negali nekalėdoti. Jų širdyje viešpatauja gera valia, rankose – auksas, mira, smilkalai, o ką pasieks smilkalų kvapas, tas visus metus bus apsvaigęs iš laimės.

Nejau nenorite būti laimingais? Tai ateikite į Kauno miesto šventę „Trys karaliai atvažiavo – visas svietas uždainavo“.

Trijų karalių šventė Kaune

2012 m. sausio 6 d., penktadienį, 15.30 val. nuo Kauno šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios Laisvės alėja į Rotušės aikštę keliaus trys karaliai. Merkelis, Baltazaras ir Kasparas sveikins bei kvies miestiečius susirinkti prie pagrindinės miesto eglės. Angelas su žvaigžde rankoje rodys kelią, svita neš deglus, muš būgnus. Šiais metais kartu keliaus ir senasis Krivis. Jis primins, kad atnešta Devyniaragio saulė jau apsivertė ant kito šono, o diena pailgėjo per gaidžio žingsnį… 

16.30 val. – Rotušės aikštėje prasidės koncertas Trys Karaliai atvažiavo – visas svietas uždainavo“. Tris karalius ir jų palydąpasitiks Šeimininkas su Šeimininke, kurie paskelbs, kad baigiasi tarpukalėdis. Kauno tautinės kultūros centro vaikai nupuoš Kalėdų eglutę.

Koncertuos folkloro ansambliai: „Žaisa“, „Kupolė“, „Sodailio“. Šventėje dalyvaujantys folkloro ansambliai „Sodyba“, „Jotija“, „Lankesa“, „Brydė“, „Bitula“, „Botagėlis“ ir „Ratilėlis“ susirinkusiuosius kvies kartu dainuoti, šokti, sukti ratelius. Grupė ,,Ugnies valdovai“ įžiebs saulės ženklus, suks ugnies ratus, o koncertą vainikuos nuotaikingas muzikos ansamblis „Jonis“.

Ateikite, visi visi, dideli ir maži, nes jau baigiasi kalėdojimo, svečiavimosi ir linksmybių laikas, metas vėl kibti į darbus.

Organizatoriai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras

Informacija: www.ktkc.lt, tel. 867936715

Kaunas , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra