Trijų kandidačių sprendimas tapti ES narėmis duoda gerą impulsą Lietuvos žmonėms, – teigia Europos komiteto vadovas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Buvęs Lietuvos vyriausias derybininkas su Europos Sąjunga, Europos komiteto prie LR Vyriausybės generalinis direktorius Petras Auštrevičius sveikina Vengrijos gyventojus, vakar referendume pasisakiusius už šalies stojimą į ES, ir sako manąs, kad Lietuva, kitą mėnesį dalyvausianti referendume dėl narystės ES, bus geras pavyzdys kitoms estafetę perimsiančioms kandidatėms.

P. Auštrevičiaus išsiųstame laiške buvusiam kolegai Vengrijos vyriausiajam derybininkui Endre Juhasz rašoma, kad Vengrijos gyventojų apsisprendimas yra svarbus istorinis žingsnis vieningos Europos link.
Negalutiniais duomenimis, vakar vykusiame referendume dėl stojimo į ES 83,76 proc. vengrų balsavo už šalies narystę ES, o 16,24 proc. tam nepritarė. Referendume dalyvavo tik 45,6 proc. Vengrijos piliečių.
„Manau, kad Maltos, Slovėnijos ir Vengrijos sprendimas tapti ES narėmis, duos gerą impulsą Lietuvos gyventojams, netrukus balsuosiantiems dėl šalies narystės ES“, – rašoma laiške. Lietuva bus ketvirta kandidatė iš devynių, kurios gyventojai referendume apsispręs dėl šalies ateities.

Lietuvos žmonės savo nuomonę dėl narystės ES išsakys gegužės 10–11 dienomis vyksiančiame referendume.

Kad referendumas dėl Lietuvos stojimo į ES būtų įvykęs, jame turi dalyvauti daugiau nei 50 proc. balsavimo teisę turinčių piliečių.

Po Lietuvos, referendumai dėl narystės ES vyks Slovakijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Estijoje ir Latvijoje.

Lietuva kartu su kitomis devyniomis sėkmingai derybas baigusiomis kandidatėmis ketina tapti visateise ES nare 2004 metų gegužės 1 dieną. Sociologinių tyrimų duomenimis, šalies narystę ES palaiko daugiau nei du trečdaliai Lietuvos gyventojų.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra