Tremtiniai ir politiniai kaliniai – lietuviškos stiprybės pavyzdys

Autorius: Data: 2013-10-14, 09:30 Spausdinti

Tremtiniai ir politiniai kaliniai – lietuviškos stiprybės pavyzdys

Šeštadienis, 2013 m. spalio 12 d. (Kaunas)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Kaune vykusiame Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos 25 metų minėjime, į kurį susirinko daugiau nei 3 tūkstančiai dalyvių iš visos Lietuvos.

Sveikindama minėjimo dalyvius šalies vadovė pabrėžė, jog Lietuvos tremtiniai ir politiniai kaliniai, ištvėrę nežmoniškus išbandymus ir nepalūžę sunkiausiomis sąlygomis, išsaugojo meilę Tėvynei ir žmogiškąsias vertybes. Prezidentės teigimu, šiandien jie yra tautos tvirtybės, vienybės ir pilietiškumo pavyzdys jaunajai kartai.

„Valstybei esate labai svarbūs ir reikalingi. Jūs – tai Lietuvos sąžinė. Vardan tėvynės idealų ištvėrę smurtą, išdavystes ir netektis, nebijote sakyti ką galvojate. Todėl kalbėkite, kad tiesos, sąžiningumo ir garbės mūsų valstybėje būtų daugiau. Matau Jūsų pavyzdį ir jaučiu paramą kiekvieną dieną. Jūsų tikėjimas ir optimizmas suteikia jėgų nenuleisti rankų net pačiose sudėtingiausiose situacijose. Tokio pavyzdžio reikia visai Lietuvai. Ypač tada, kai vyrauja pesimizmas, nepasitikėjimas ar sąmoningai bandoma menkinti mūsų valstybę ir jos žmones“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, šiandien, kai Lietuva patiria išorinį spaudimą, kai reikia susitelkus užtikrinti šalies energetinę nepriklausomybę, tvirta tremtinių ir politinių kalinių dvasia, vertybinis požiūris ir principinga laikysena yra labai reikalingi.

„Vardan Lietuvos turime daug darbo. Todėl kviečiu Jus kasdienėn talkon su tokia tvirtybe ir užsidegimu, kurių nestokojote tremtyse ir lageriuose. Su tokia meile Lietuvai ir vieni kitiems, kuria degate šiandien. Tik su tokiu užsidegimu laimimos svarbiausios kovos ir įveikiami sunkiausi išbandymai. Tik tokia meilė padeda išlikti tvirtiems, oriems ir nepriklausomiems“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pakvietė išsaugoti istorinę atmintį.

Iš viso per 1940–1953 metų laikotarpį iš Lietuvos į tremtį ir GULAG‘o lagerius buvo išvežta daugiau nei 280 tūkstančių žmonių.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

D. Grybauskaitės kalba Tremtinių ir politinių kalinių sąjungos 25 metų minėjime

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_kalba_tremtiniu_ir_politiniu_kaliniu_sajungos_25_metu_minejime.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra