Trečiosios Valdovų rūmų atkūrimo rėmėjų pagerbimo iškilmės

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2004 m. liepos 6 dieną, šviečiant saulei ir džiaugsmingai nusiteikus publikai, Katedros aikštėje įvyko Valdovų rūmų atkūrimo rėmėjų pagerbimo iškilmės. Šios iškilmės yra jau trečiosios, tradicija tapęs renginys, kurį kasmet liepos 6-ąją, Valstybės ir Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Valdovų rūmų paramos fondas rengs Katedros aikštėje, kol galės perkelti rėmėjų šventę į atstatytus Valdovų rūmus ar jų kiemą. Šių metų iškilmėse dalyvavo Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras,  meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas plk. Algirdas Radzevičius, Lietuvos nacionalinės filharmonijos solistas Danielius Sadauskas, senovės kovų klubas „Antikos karys“ ir Lietuvos skautų sąjungos du tuntai „Valdovų rūmai“ ir „Raitija“ iš Pavilnio. Renginį vedė aktorius Gediminas Storpirštis.
Per iškilmes buvo pristatyti liepos 5-ąją prasidėjusios moksleivių kūrybinės vasaros stovyklos „Aš gyvenu Valdovų rūmuose“ dalyviai. Į stovyklą suvažiavo 30 moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, jie 5 dienas iš 200 kartoninių dėžių statys Valdovų rūmus. Jei lietus nesumaišys, liepos 9 d. 12 valandą, stovyklos uždarymo dieną, kūrybinis darbas bus pristatytas Katedros aikštėje. Ši moksleivių stovykla yra tęstinis projektas. Pirmasis etapas prasidėjo šių metų vasarį piešinių konkursu. 30 geriausių darbų gegužę buvo pristatyti Lietuvos dailės muziejaus salėje. Šių darbų autoriai buvo pakviesti į šiuo metu vykstančią stovyklą. Projektą organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos jaunimo turizmo centras ir Valdovų rūmų paramos fondas. Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius pasidžiaugė, kad jaunimas domisi Lietuvos praeitimi ir pritaria mūsų valstybingumo simbolio atkūrimui.
Trečią kartą per iškilmes buvo įteikti ir dr. Juozo Kazicko apdovanojimai žurnalistams, publikacijų autoriams ir aktyviausiems rėmėjams, paramos organizatoriams. Dr. Juozas Kazickas, vienas iš Valdovų rūmų paramos fondo steigėjų buvo pirmasis rėmėjas, Valdovų rūmų atkūrimą 2001-aisiais parėmęs 100 000 Lt suma. Kartu su šia reikšminga parama dr. Juozas Kazickas įsteigė du apdovanojimus: aktyviausiems rėmėjams, paramos organizatoriams ir žurnalistams, publikacijų autoriams, už Valdovų rūmų atkūrimo idėjos palaikymą ir garsinimą. Dr. Juozo Kazicko apdovanojimų vertinimo komisija: Valdovų rūmų paramos fondo steigėjai Kazys Almenas, Eugenijus Jovaiša ir Gintaras Songaila. Apdovanojimų diplomus įteikė dr. Juozo Kazicko fondo direktorius Vidmantas Venckūnas, o Gediminas Storpirštis perskaitė iš Niujorko daktaro atsiųstus sveikinimus iškilmių dalyviams. Žemiau pateikiame laureatų sąrašą.
Tiems rėmėjams, kurių parama didesnė nei 100 000 Lt, liepos 6-ąją Valdovų rūmų paramos fondas įteikia Didžiojo Statytojo diplomą. Vakar Katedros aikštėje buvo įteiktas penktasis Didžiojo Valdovų rūmų Statytojo diplomas. Valdovų rūmų paramos fondo valdybos pirmininkas Edmundas Kulikauskas diplomą ir keraminį rūmų maketą įteikė 2004 m. birželio 15 dieną rūmų atkūrimą 250 000 Lt suma parėmusios AB „Lietuvos energija“ generaliniam direktoriui Rymantui Juozaičiui. Įteikti ir Padėkos diplomai UAB „Elektroninės leidybos namai“ už išsamų kompaktinį diską „Atstatykime Lietuvos valdovų rūmus“, Lietuvos rašytojų sąjungos savaitraščio „Literatūra ir menas“ redakcijai už visuomenės informavimą rūmų tematika ir Kęstučiui Turoniui už aktyvią rėmėjų paiešką. Valdybos pirmininkas padėkojo A. Razmino įmonei „Meninos“ už paramos pagrindu sukurtą ir palaikomą fondo tinklalapį www.lvr.lt
Iškilmes baigė senovės kovų klubas „Antikos karys“. Kariai, kurių kardai sveria nuo 1,5 iki 3,5 kg, šarvai nuo 12 iki 27 kg, šalmai nuo 4–8 kg, skydai nuo 4 iki 8 kg, o visa kovinė apranga – nuo 25 iki 50 kg, demonstravo viduramžių kovų meną.
Po iškilmių visuomenė galėjo susipažinti su Valdovų rūmų atstatymo eiga, kur susidomėjusiems svečiams apie statybas pasakojo Vilniaus pilių direkcijos direktorius Saulius Andrašūnas ir Panevėžio statybos tresto generalinis direktorius Antanas Pavalkis.
Tą pačią dieną 16 valandą Taikomosios dailės muziejuje atidaryta LDK Valdovų rūmų radinių paroda, ją organizavo Lietuvos dailės muziejus, Pilių tyrimo centras „Lietuvos pilys“ ir Valdovų rūmų paramos fondas, parėmęs parodos įrengimą. Parodoje eksponuojami įvairūs radiniai, ypač didelis koklių rinkinys, kuris atspindi buvusią Valdovų rūmų prabangą. Kiekvienais metais liepos 6 dieną paroda bus atnaujinama ir veiks iki 2007 metų, kai visi radiniai bus eksponuojami rūmų požemiuose.
1. Apdovanojami Valdovų rūmų atkūrimo rėmėjai
2. Iškilmėse švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius džiaugėsi, kad jaunimas domisi istorija
3. Senovės kovų klubo “Antikos karys” kovotojai

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra