Trakuose surengta nacionalinė viktorina apie Švč. Mergelę Mariją

Autorius: Data: 2018-04-30 , 13:35 Spausdinti

Trakuose surengta nacionalinė viktorina apie Švč. Mergelę Mariją

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Trakų kleb. dek. Jonas Varaneckas, Trakų r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič (iš kairės, šalia arkivyskupo) su viktorinos dalyviais, juos ruošusiais pedagogais, vertinimo komisija ir organizatoriais

 

2018-ieji metai – paskelbti Trakų Dievo Motinos, Lietuvos Globėjos, paveikslo karūnavimo 300-osiomis metinėmis. Šių iškilmingų metų proga Trakuose vyksta įvairūs renginiai, vienas jų balandžio 20-ąją buvo surengta nacionalinė ketvirtokų viktorina „Esu katalikas“, II etapas. Jos tikslas – pagilinti supratimą apie  Švč. Mergelės Marijos išskirtinumą kasdienybėje ir sekti jos pavyzdžiu.

 

Viktorinoje varžėsi net 55 komandos iš visos Lietuvos, t. y. 220 mokinių. Iš Vilniaus arkivyskupijos atvyko 36 komandos (joms užduotys buvo paruoštos lietuvių ir lenkų kalbomis), iš Kauno arkivyskupijos – 2 komandos, iš Panevėžio vyskupijos – 5 komandos, iš Kaišiadorių vyskupijos – 1 komanda, iš Šiaulių vyskupijos – 11 komandų. Užduotys buvo orientuotos ir į teorines žinias, ir į praktinius gebėjimus.
Po pirmojo etapo Trakų kultūros rūmuose varžytis susirinko 12 komandų – 60 mokinių. Komandos atliko užduotis, parengtas pagal temas: Švč. Mergelės Marijos gyvenimo įvykiai; Švč. Mergelės Marijos dorybės (tikėjimas, klusnumas, pasiaukojimas); Pamaldumas Švč. Mergelei Marijai (Angelo pasveikinimas Marijai, Švč. Mergelės Marijos litanija, rožinis); Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos atvaizdas. Vėliau, kol kompetentinga vertinimo komisija – Erika Margytė (pirmininkė), Lina Aleškevičiūtė (sekretorė), Aurelija Petrauskaitė ir Alina Bielska – taisė dalyvių atsakymus, vaikai turėjo progą ne tik paskanauti Trakų vizitine kortele tapusių karaimų kibinų, bet ir apsilankyti senove alsuojančioje Trakų Salos pilyje. Po to visi patraukė Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikos link, kur jų laukė ne tik ekskursija po Trakų Dievo Motinos šventovę, bet ir apdovanojimo ceremonija.
Prieš paskelbiant viktorinos rezultatus Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas pasidžiaugė dalyvavusių moksleivių žingeidumu ir padėkojo juos parengusiems pedagogams.
I vieta buvo įsteigta Vilniaus arkivyskupo metropolito Gintaro Grušo vardu, ja pelnė Šiaulių cent­ro pradinė mokyklos moksleiviai, antra vieta – Trakų kleb. dek. Jono Varanecko vardu, ją iškovojo Šiaulių Dainų progimnazija, trečia vieta – Trakų rajono savivaldybės vardu (prizininkus apdovanojo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič), pelnė Vilniaus Simono Konarskio mokykla. Neliko nuskriausti ir kiti –visiems dalyviams įteikta rožinio ir kryžiaus kelio plakatai, rožinis, kuprinės su Vilniaus arkivyskupijos katechetikos centro atributika. Vaikus ruošę mokytojai gavo rožinio ir Kryžiaus kelio plakatus, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos maišelius, bažnyčios maketus ir sakramentų dėliones.

 

 

Vyresni moksleiviai nebesidomi viktorinomis

Vilniaus arkivyskupijos katechetikos centras jau dvylika metų ruošia konkursus religine tematika. „Šiemet pirmą kartą su Lietuvos katechetikos centru buvo parengta konkurso prog­rama visai Lietuvai, – pasakojo Vilniaus arkivyskupijos katechetikos centro vadovė Raimonda Kuklienė. Konkurse dalyvavo ket­virtų klasių moksleiviai. – Viktorina yra orientuota į olimpiadą. Vaikai, baigę pradinę mokyklą, jau turi tam tikrų žinių bagažą ir jiems yra smagu būti įvertintiems ne tik savo mokykloje, savo klasėje, bet ir už jos ribų. Svarbiausia – laimėjimas visada kelia norą tobulėti.“
Vilniaus arkivyskupijos katechetikos centro vadovė, paklausta apie konkursų organizavimą skirtingų amžių moksleivių grupėse, apgailestauja, kad vyresnius mokinius suburti tokiems konkursams yra sunku. „Organizuojame viktorinas ir vyresnėms moksleiviams (7–11 kl.), jos būna susijusios su tarpdalykinėmis disciplinomis, pvz., istorija, daile ar geografija. Tačiau problema yra ta, kad šiais laikais vyresnius mokinius sužadinti konkursams yra labai sunku, informacinių technologinių amžius mus atskirai nuo bendruomenės, mes daug leng­viau sėdime prie kompiuterio nei norime būti su kitais. Mūsų uždavinys – organizuoti ir burti, bet tai tampa iššūkiu, kai pradedame dirbti su vyresniais mokiniais.“
Ši viktorina „Esu katalikas“ buvo pirmoji nacionaliniu mastu surengtas tikėjimo žinių patikrinimas, todėl tikimės, kad tai bus ne paskutinis konkursas, kuris taps gražia tradicija, padėsiančią vaikams nuo jaunų dienų domėtis tikėjimo tiesomis.

 

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ
Autorės nuotr.

Katalikų (arki)vyskupai Katalikų Bažnyčia Katalikų kunigai Kaunas Kauno arkivyskupija Naujienos Panevėžio vyskupija Panevėžys Šiauliai Telšių vyskupija Trakai Trakų bažnyčia Trakų rajonas VilniusKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra