Trakuose – respublikinis mokyklų ir gimnazijų konkursas apie Vytautą Didįjį

Autorius: Data: 2017-05-05 , 11:24 Spausdinti

Trakuose – respublikinis mokyklų ir gimnazijų konkursas apie Vytautą Didįjį

Kristina URBIENĖ, istorijos vyresnioji mokytoja, Trakai, www.voruta.lt

Jau treti metai iš eilės keturios mokyklos ir universitetas, turintis Vytauto Didžiojo vardą, tęsia bendradarbiavimą. Kauno Vytauto Didžiojo universitetas parengia užduotis konkursui apie Vytautą Didįjį, o Vilniaus Vytauto Didžiojo, Klaipėdos Vytauto Didžiojo ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos bei Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos 7-10 klasių moksleivių komandos rungiasi tarpusavy ir tikrinasi, kas gi geriausiai pažįsta istorinę Lietuvos asmenybę, kurios vardą turi mokykla.

Universitetas įsteigė daug prizų šio konkurso nugalėtojams, nes ne tik komandos pasidalina 1-3 vietas – mokiniai individualiai siekia tapti geriausiais Vytauto epochos žinovais.

Konkursas kiekvienais metais organizuojamas vis kitoje mokykloje. Pirmoji jį organizavo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija, antrais metais keliavome į Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnaziją, na o šiais metais konkursą organizuoti teko garbė Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijai. Jau nuo ryto šio konkurso dalyviai ir organizatoriai jautė šurmulį, ruošėsi sutikti  svečius.

Smagu buvo matyti jau pažįstamus mokytojų veidus, tik mokinių komandų sudėtys vis keičiasi. Svečius pirmiausiai supažindinome su mūsų gimnazijos istorija, pakvietėme pasižiūrėti lietuvių kalbos mokytojos Sigitos Misevičienės kartu su mokiniais parengtos meninės kompozicijos „Nieko nėra ar niekas yra?“. Atvykusių svečių pasveikinti ir kartu su gimnazijos bendruomene pasidžiaugti gražia konkurso tradicija atvyko Trakų rajono švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Regina Žukienė.

Kasmet Kauno Vytauto Didžiojo universitetas konkurso dalyviams ir konkursą organizuojančios mokyklos bendruomenei dovanoja paskaitą apie Vytautą Didįjį. Paskaitos visada yra įdomios ir naudingos, o kartais ir smagios, nes papildytos puikiu paskaitos dėstytojo humoro jausmu. Organizuojanti konkursą mokykla visada rūpinasi mokinius atlydėjusių mokytojų užimtumu.

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija vedėsi visus mokytojus į ekskursiją po senamiestį. Klaipėdoje mokytojai buvo palydėti į laikrodžių muziejų, pasivaikščiojo po Klaipėdos senamiestį. Mūsų gimnazija pakvietė svečius į Užutrakio dvarą ir Angelų kalvą. Taip pat konkursą organizuojanti komanda rūpinasi konkurso organizavimu, rezultatų skaičiavimo komisijos sudarymu, padėkomis.

Džiaugiamės, kad antri metai iš eilės Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinių komanda užima šiame konkurse pirmąją vietą. Kova visada būna įtempta, visada laiminti komanda pralenkia kitas komandas nedideliu taškų skaičiumi. Vadinasi, visos mokyklos ne veltui išdidžiai vadinasi Vytauto Didžiojo mokyklomis.

Šią gražią „Vytautinių mokyklų“ bendradarbiavimo tradiciją pradėjo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija. Kitos mokyklos palaikė šią iniciatyvą ir kasmet perima viena iš kitos konkurso organizavimą. Ateinančiais mokslo metais visos Vytauto Didžiojo mokyklos ir Kauno Vytauto Didžiojo universiteto atstovai susitiks Jurbarke. Iki smagių susitikimų!

TrakaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra