Trakuose pasirašyta Lietuvos ir Rusijos sutartis „2K“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Gegužės 26 d. Trakuose Lietuvos ir Rusijos užsienio reikalų bei susisiekimo ministrų susitikimo metu buvo pasirašytas vyriausybinis susitarimas dėl Klaipėdos ir Kaliningrado uostų bendradarbiavimo  projekto, trumpai vadinamo „2K“.
Trakuose šiandien pasirašytas „2K“ projektas, skirtas didinti  Klaipėdos ir Kaliningrado uostų konkurenciją Baltijos regiono uostams. Projektą buvo ketinama pasirašyti 2003 m . rudenį, tačiau Rusija tąsyk iš esmės pakeitė suderėtas sąlygas dėl krovinių gabenimo tarifų. Tai neatitiko Lietuvos ekonominių interesų ir todėl ji įvertino šiuos Rusijos siūlymus, kaip galinčius sudaryti nepalankias sąlygas Lietuvos vežėjams ir Klaipėdos uostui.
Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės komisijos pirmininkai – Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, Rusijos transporto ministras Igoris Levitinas bei  Lietuvos finansų ministras, laikinai einantis susisiekimo ministro pareigas, Zigmantas Balčytis sutarė bendradarbiauti tarifų politikos klausimais, siekiant abipusiai naudingų tikslų – pritraukti  kuo didesnį krovinių srautą į Klaipėdos ir Kaliningrado uostus ir taip užtikrinti jų plėtrą.
Pasak susitikime dalyvavusio  susisiekimo viceministro Aido Gedvilo, taip pat  buvo apsitarta dėl tolesnio Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo transporto srityje,  prekių tranzito į Klaipėdą ir Kaliningradą, oro skrydžių į abi šalis plėtros,  pasienio infrastruktūros plėtros ir kitais abiejų šalių transporto bendradarbiavimo klausimais. Kalbant apie pasienio darbą, Rusijos delegacija neturėjo jokių pretenzijų dėl Lietuvos pareigūnų veiksmų atliekant Lietuvos ir Rusijos pasienyje muitinės, sanitarijos, fitosanitarijos ir kitą patikrą.
Iš Trakų  Lietuvos ir Rusijos ministrai  išvyko apžiūrėti  prie sienos su Kaliningrado sritimi esantį Kybartų pasienio postą.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra