Trakuose apvogta bažnyčia

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Vilnius, lapkričio 24 d. (IPA-BNS). Į Trakų Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią įsilaužę vagys išnešė įvairių brangenybių ir pinigines aukas.

Policijos teigimu, Birutės gatvėje esanti bažnyčia apvogta sekmadienio naktį arba paryčiais.
Kaip pranešė Vilniaus miesto vyriausiasis policijos komisariatas, vagys nupjovė pakabinamą durų spyną ir, įsibrovę vidun, pavogė prie altoriaus esantį paveikslą puošusius 2 auksinius žiedus su raudonos spalvos brangakmeniais, 1 sidabrinį žiedą su deimantais ir 2 auksinės grandinėlės su pakabučiais.
Kaip pasakojo Trakų bažnyčios parapijos klebonas Valdas Girdžiušas, aukso ir sidabro žiedai nebuvo senovinės ar meninės vertybės, juos bažnyčiai paaukojo tikintieji.
Be to, išplėšę dvi aukų dėžutes, nusikaltėliai pagrobė visus jose buvusius pinigus. Pasak klebono, dėžutėse galėjo būti maždaug 200 litų.
V. Girdžiušas teigė džiaugiąsis, kad bažnyčion įsibrovę ilgapirščiai jos nenusiaubė.
"Ačiū Dievui, vagys pasitaikė kultūringi. Matyti, kad, norėdami pasiekti prie altoriaus esantį paveikslą, vagys patraukė žvakides į šoną, užsilipo ant altoriaus, o paskui pastatė žvakides į vietą", – pasakojo klebonas.
V.Girdžiušo teigimu, bažnyčia nėra apsaugota nuo įsilaužimų, nėra įrengta ir signalizacija.
Dėl vagystės Trakų rajono policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Trakų Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią XV amžiaus pradžioje, dar prieš Žalgirio mūšį, pastatė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas.
Bažnyčia, kaip sauganti Vytauto Didžiojo atminimą, buvo puošiama negailint lėšų. Didžioji dalis Trakų bažnyčiai priklausančių meninių vertybių šiuo metu yra eksponuojamos Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra