Trakų Žolinės atlaidai apjuosė istoriją

Autorius: Data: 2012-08-21 , 15:35 Spausdinti

Trakų Žolinės atlaidai apjuosė istoriją

Karolina NARKEVIČ, Trakų rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja

Rugpjūčio 15 dieną visoje Lietuvoje buvo švenčiama Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų šventė arba Žolinė. Nuo senų laikų Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijoje vykstantys Žolinės atlaidai kaip visada subūrė daugybę žmonių, tačiau per šiųmetę šventę pirmą kartą parapijos ir miesto istorijoje buvo ypatingai pagerbta Trakų Marija. Jos paveikslas laikomas vienu iš seniausių ir iškiliausių Lietuvoje, turinčiu stebuklingų galių, o Žolinės atlaidai svarbiausi jai pagerbti.

Trakų klebono Jono Varanecko iniciatyva stebuklingas Trakų Madonos atvaizdas, meistriškai papuoštas gėlių žiedais bei žolynais, buvo nešamas iškilmingoje procesijoje Trakų miesto gatvėmis ir aplink Trakų šventovę. Susirinko gausi minia parapiječių ir svečių. Buvo ne tik vaikų barstomos gėlės, nešamos parapiječių procesinės vėliavos, bet ir Marijos atvaizdas išpuoštas gražiausiais gyvų gėlių žiedais ir žiedlapių kilimais.

Procesijos dalyviai ėjo su specialiai pagamintais Trakų Marijos – Lietuvos Globėjos atvaizdais ir vėliavėlėmis, nešė vaisių pintines, javų puokštes. Skambėjo fanfarinė muzika – vienas orkestras išlydėjo ir sutiko bažnyčioje, o kitas lydėjo visos procesijos metu. Išskirtinai papuoštą Marijos paveikslą ant pečių nešė stipriausi Trakų vyrai, o atvaizdą 20 metrų ąžuolo lapų vainiku apjuosė lietuvių ir lenkų tautiškais drabužiais pasipuošęs jaunimas. Trakų šventorius ir istorinė Birutės gatvė buvo papuošta per 130 metrų ilgio vainikų, kuriuos iš suneštų ąžuolų lapų, tujų, rūtų bei kitų žolynų visą dieną pynė 30 aktyvių savanorių parapiječių moterų.

Ši džiaugsminga Trakų Marijos garbei skirta procesija ir Žolinės atlaidai tapo mūsų visų nupintu istorijos gyvuoju vainiku.

Danos Zacharevičienės nuotr.

Nuotraukoje: Trakų Dievo motinos paveikslo kopija (dailininkas S. Maslovas) per Žolinių atlaidus buvo nešama miesto gatvėmis

Trakai , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra