„Trakų žemės“ žurnalistai – specialiosios premijos „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“ laureatai

Autorius: Data: 2021-01-05 , 12:57 Spausdinti

„Trakų žemės“ žurnalistai – specialiosios premijos „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“ laureatai

„Trakų žemės“ žurnalistė Jolanta Zakarevičiūtė. Asmeninė nuotr.

www.voruta.lt

Tautinių mažumų departamente prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės išrinkti premijos už tarpkultūrinio dialogo skatinimą laimėtojai. Specialioji premija lygiomis dalimis skirta Trakų rajono laikraščio „Trakų žemė“ redaktorės Jolantos Zakarevičiūtės, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos archyvarės Nadeždos Zajančkovskajos ir ambasadorės, Trakų miesto garbės pilietės, žurnalistės, vertėjos dr. Halinos Kobeckaitės autorių kolektyvui už informacijos apie tautines mažumas sklaidą regionuose, Trakų rajono laikraštyje „Trakų žemė“.

Tarpkultūrinio dialogo skatinimas

Kaip teigia Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, savo interneto svetainėje „pastebėti kitas kultūras, geruosius pavyzdžius, mūsų bendro sugyvenimo teikiamas galimybes ir sugebėti tai įdomiai, naudingai pateikti skaitytojui, žiūrovui ar klausytojai yra nelengva ir dažnai būna užgožiama noro greitai pasiekti kuo didesnę auditoriją, siūlant jiems populiarią, bet ne visuomet turiningą informaciją. Todėl džiaugsimės galėdami pagerbti žurnalistus, dėmesį savo publikacijose skiriantiems įdomiai, bet drauge ir labai jautriai temai – tolerancijai, daugiakultūriškumui – mūsų šalies tautinėms bendruomenėms.“

 

Ambasadorė, Trakų miesto garbės pilietė dr. Halina Kobeckaitė

Į premiją „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“ galėjo pretenduoti straipsnio, radijo arba televizijos laidos, skatinančios tarpkultūrinį dialogą autorius arba autorių kolektyvas, savo darbą publikavęs spaudoje arba elektroninėje žiniasklaidoje, skelbęs per radiją arba televiziją nuo praėjusių metų spalio 15 d. iki einamųjų metų spalio 14 d. imtinai. „Trakų žemės“ žurnalistai – Jolanta Zakarevičiūtė, Nadežda Zajančkovskaja ir dr. Halina Kobeckaitė – konkursui pateikė straipsnių ciklą, kurio tema „Karaimai Trakuose 2020 metų Lietuvos kultūros sostinės kontekste“. Šiuose straipsniuose pasakojama apie Lietuvos karaimų istorijos, kultūros ir tapatybės bruožus ir kaip tai atsispindi šių dienų globaliame pasaulyje.

 

Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos archyvarė Nadežda Zajančkovskaja

Iš viso šiemet konkursui buvo pateikta 16 darbų. Pagrindinę premiją už tarpkultūrinio dialogo skatinimą gavo Kosto Kajėno ir Gedimino Šulco autorių kolektyvas, pateikęs 14 straipsnių ir dokumentinių vaizdo apybraižų ciklą: „Daugiakultūrės praeities liudininkės“. Be „Trakų žemės“ autorių kolektyvo taip pat specialioji premija buvo skirta ir Jevgenijui Rusakovui už integracijos į Lietuvos visuomenę skatinimą radijo stoties „Novoje radijo“ eteryje.

„Trakų žemės“ inf.

Karaimika Lietuva Naujienos Pasaulis , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra