Trakų Vokės dvare nuaidėjo įspūdingas vienerių metų aktyvios veiklos renginys

Autorius: Data: 2015-08-31 , 14:28 Spausdinti

Praėjusį rugsėjį plačiajai visuomenei atvertas Trakų Vokės dvaras sekmadienį kultūros gerbėjus stebino klasikine muzika ir lankytojų iš visos Lietuvos gausa. Per metus kultūrinis gyvenimas dvare, jį perėmus valdyti Vilniaus miesto savivaldybei, gerokai suaktyvėjo – čia nuolat vyksta renginiai bendruomenei, Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams iš kitų Lietuvos miestų bei užsienio. Vienerių metų aktyvios kultūrinės veiklos šventėje dalyvavo per pusantro šimto žmonių – Trakų Vokės gyventojai ir žinomi žmonės iš sostinės.

VšĮ „Trakų Vokės dvaro sodyba“ direktoriaus pavaduotoja Nijolė Jagelavičienė paklausta, kaip pavyko per metus nuveikti tiek daug darbų – surengti tarptautinį tapybos plenerą, nuolat organizuoti popietes senjorams gyvos muzikos apsuptyje, pusryčių ant žolės renginius, suvienijančius bendrai veiklai ir pokalbiams ne tik vietinius gyventojus – pabrėžia, kad tai – atkaklaus ir nuoširdaus darbo rezultatai. „Į dvarą sugrįžo gyvybė, šiluma, bendravimas, atsirado žmonių noras čia ateiti. Be to, atsirado ir daug tokių, kurie sužinojo, kad šalia Vilniaus yra toks nuostabus architektūrinis objektas. Kai kuriuos renginius, pavyzdžiui, tarptautinį plenerą „Menas paveldui“ pavyko pakelti į aukštesnį lygį – šiemet jame dalyvavo net ir Venecijos bienalių dalyvis Edmunds Lucis“, – džiaugėsi Nijolė Jagelavičienė.

Pasak šventės organizatorių, dedama daug pastangų, kad dvaras ir jo aplinka dar labiau klestėtų – jo valdose yra apie 17 pastatų. „Turime daug planų, kaip įveiklinti visus pastatus, esančius dvaro aplinkoje. Juk kažkada čia buvo ir bitynas, ir sūrių gamykla, ir upėtakių veisykla ir daug įvairių kitų veiklų. Daug dėmesio, pritraukus ES lėšų, bus skirta ir prancūzų architekto F. De Andrė parkui“, – netolimos ateities planus pristato N. Jagelavičienė. Anot jos, pastaruoju metu dvaro rėmėjų, puoselėtojų ir norinčių dalyvauti kultūrinėse veiklose ratas išsiplėtė. Tai liudija ir šventėje sutiktų dalyvių įspūdžiai.

Kasmet atrandu vis gražėjantį dvarą. Stebina ir kokybiškų renginių gausa – čia viskas taip idėjiškai susilieja su aplinka, kad, regis, jog preciziškai išlaikomos senosios dvaro tradicijos. Malonu pabėgti iš Vilniaus šurmulio ir paklaidžioti Tiškevičių parko takais“, – įspūdžiais dalijasi grafikė Vilija Galdikaitė.

Trakų Vokėje gimęs ir augęs Saulius Čeponis prisimena, koks buvo dvaras prieš kelis dešimtmečius ir koks jis yra dabar. „Akivaizdu, kad nei sovietmečiu, nei valdant „Karališkajai bajorų sąjungai“ čia nebuvo jokio kultūrinio gyvenimo – tik dabar jau kurį laiką yra ką veikti ir jaunam, ir vyresnio amžiaus žmogui“, – vertina S. Čeponis.

Trakų Vokės dvaro šventės metu koncertavo ansamblis „Artistico“, dovanojęs klausytojams žymiuosiuos J. S. Bacho, F. Mendelsono ir kitų kompozitorių kūrinius.

Ansamblis „Artistico“

Dvaras turi draugų“, – uždarydama renginį su šypsena konstatavo Nijolė Jagelavičienė. Šį rudenį lankytojai Trakų Vokės dvare gali apžiūrėti šiųmetinę plenero „Menas paveldui 2015“ parodą ir ankstesnių metų plenero dalyvių kūrinius. Čia taip pat veikia įspūdinga rudeninių gėlių – jurginų – paroda, kurią dovanoja VU Botanikos sodas, įsikūręs Kairėnuose.

Daugiau informacijos: VšĮ „Trakų Vokės dvaro sodyba“ direktoriaus pavaduotoja Nijolė Jagelavičienė

Menininkai Muzika Renginiai ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra