Trakų Vokėje prasiskleidė kūrybos ir meilės žiedas

Autorius: Data: 2012-04-25 , 15:00 Spausdinti

Evelina KISLYCH, Trakai

Pavasaris lyg iš ledo gniaužtų išlaisvino širdis. Atsivėrė noras kurti ir dalintis tuo kuriamu gėriu su kitais. Juo labiau, artėja gražiausia pavasario šventė – Motinos diena. Ta proga 2012 m. balandžio 23 dieną buvo atidaryta gražia pavasario tradicija tapusi vaikučių ir mamyčių laisvalaikio kūrybos darbų paroda-konkursas „Auksinių rankų kalbėjimas…“.

Tačiau šį kartą visai kitokia – jubiliejinė. Prieš 40 metų pirmą kartą surengta mėgėjų darbų paroda buvo skirta paminėti Šv. Kazimiero dienai, o nuo 2006 metų ji pradėta rengti pasitinkant Motinos dieną. Nuo to laiko paroda tapo turtingesnė kūrybos darbų, svečių ir… šilumos.

Trakų Vokės bendruomenės kultūros centre „Žaliojoje“ salėje susirinkę miestelio gyventojai ir svečiai grožėjosi eksponuojamais kūrybos darbais. Kūrėjų būrys gan gausus, parodoje-konkurse dalyvavo sostinės, Vilniaus, Vilniaus r., Trakų Vokės ir Trakų rankdarbių mėgėjai, mokiniai, amato mokytojai, profesionalai bei gilią patirtį sukaupę garbaus amžiaus kūrėjai. Dauguma meno darbų – vienetiniai, turintys išliekamąją vertę.

Kartų sandūra

Parodoje dalyvavo įvairių kartų atstovai: ikimokyklinio amžiaus vaikai, mokiniai, suaugusieji ir senjorai. Daugelis darbų nustebino ne tik naudojama technika, bet ir idėjos originalumu, sumanymu. Mažųjų kūrėjų darbai lygiavosi į vyresnio amžiaus dalyvių eksponatus. Parodoje buvo matyti senųjų amatų puoselėtojų (tradiciniai karpiniai, mezgimas, nėrimas vąšeliu, siuvinėjimas, oda) ir šiuolaikinių technologijų mėgėjų sandūra. Šalia gausybės tradicinių dirbinių galima buvo pamatyti tapybos ant šilko ir stiklo, dekoratyvinio veltinio, fitodizaino, keramikos, batikos darbų.

Kuriantis žmogus negriauna

Parodos atidarymo ceremoniją Kultūros centro direktorės pavaduotoja Birutė Kurgonienė. „Labai dažnai teisėjas parėjęs namo kažką meistrauja, knygų leidėja apžiūri savo vazonines gėles, mokytoja palinksta prie sąsiuvinio, kuriame įrašo poezijos posmą. Žmogus nori jaustis unikalus ir išskirtinis. Skiriasi ne tik kūrėjų mąstymas, bet ir jų laikysena. Tokiu būdu, mūsų darbai kalba už mus“, – apie tai, kodėl žmonės nori kurti, pasakojo B. Kurgonienė.

„Paroda augo kartu su manimi. Aš matau istoriją, pokyčius. Svarbu, kad mes priartėjome prie šiuolaikinių technologijų. Kūryba – versmė, ji yra amžina“, – apie parodos reikšmę kalbėjo Kultūros centro direktorė Loreta Marcinkevičienė. Direktorė dėkojo ir ilgametei parodos koordinatorei Kultūros centro meno vadovei Donatai Lukašenkovienei. Kultūros centro rankdarbių mokytoja Agnė Audėjienė per parodos atidarymą turėjo progą pasidžiaugti jau antrus metus iš eilės Trakų Vokėje gyvuojančiomis jos vadovaujamoms kūrybinėmis dirbtuvėmis. „Ši paroda – erdvė, kurioje žmonės gali parodyti tai, ką daro“, – kalbėjo A. Audėjienė. Kadangi ši paroda yra ir konkursas, jos dalyvių darbus vertino komisija: Lietuvos edukologijos universiteto Chemijos ir technologinio ugdymo katedros lektorė Lina Ringelienė (komisijos pirmininkė), žurnalo Rankdarbių kraitelė redaktorė Natalija Brancevičienė, dailininkas, seniūnaitis ir Kultūros centro dailės studijos vadovas Ojaras Mašidlauskas bei Trakų žemės ir Vorutos žurnalistė Evelina Kislych. „Labai sunku vertinti tokius darbus. Norėtųsi apskritai to nedaryti, tačiau bent jau minimalus įvertinimas žmogui sukelia dar didesnę motyvaciją kurti. Parodoje išties matomi labai įdomūs sprendimai“, – savo apmąstymais su svečiais pasidalino komisijos pirmininkė L. Ringelienė.

Išskirtiniai darbai

Išskirtiniai kūrėjų darbai negali būti vertinami pagal bendrus visiems vertinimo kriterijus, tačiau komisija stengėsi būti objektyvi – vertino kokybę, techniką, idėją, originalumą. Vilniaus Trakų Vokės ir Panerių vaikų darželių ugdytinių dėka salėje „skraidžiojo“ drugeliai ir „ropojo“ boružėlės. Lankytojų simpatijų sulaukė ir autoriniai darbai. Piešinių idėja ir technika išsiskyrė Rokas Zinevčius, originalumu – Julijana Leganovič. Susidomėjimo sulaukė Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos narių Aldonos Šriupšienės ir Sigutės Jazukevičienės tapyba ant šilko, Skaistės Gubenkovienės masyvūs papuošalai, Romualdos Jurevičienės lėlės, Reginos Valeikienės kryželiu siuvinėtas paveikslas „Obuoliai“, Zitos Pranckevičiūtės rankinės iš lino, atliktos „šinšilos“ technika.

Atstovai iš Trakų rajono

„Vaikai – lakmuso popierėlis, jie linksta prie to, kas tyra ir išties įdomu. Patiko žiūrėti, kaip žaisdami su mediniais žaislais, jie darė sprendimus“, – apie tautodailininkų Dalios ir Jono Ališauskų darbus kalbėjo Kultūros centro direktorė L. Marcinkevičienė. Jų eksponuojami indai, virtuvės įrankiai, suvenyrai, papuošalai ir žaislai medžio dirbiniai inkrustuoti žolynų ir krūmų stiebeliais parodos svečiams paliko didelį įspūdį. Senuosiuose Trakuose, grūdų sandėlyje, įsikūrę tautodailininkai, dėl savo darbų išskirtinumo ir sumanymų, yra gerai žinomi visoje Lietuvoje. Tuo tarpu lentvarietė, technologė Ryšarda Kozubovskaja parodoje eksponavo savo dirbinius iš odos. Komisijos pirmininkės L. Ringelienės nuomone, darbuose matoma technika, sumanymas ir didelė praktinė patirtis.

Paroda vyks iki š. m. gegužės 4 d.

Taip pat visi norintys kviečiami į Motinos dienai skirtą koncertą (gegužės 4 d.), kurio metu bus paskelbti parodos-konkurso „Auksinių rankų kalbėjimas…“ nugalėtojai.

Trakų Vokės bendruomenės kultūros centras maloniai Jūsų laukia

Autorės nuotr.

Nuotraukose:

1. Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos narių A. Šriupšienės ir S. Jazukevičienės tapyba ant šilko

2. 3. Įdomus floristinis sprendimas – puokštės iš saldainių (autorė J. Leganovič)

4. Vilniaus Trakų Vokės darželinukų „Boružėlės“ kūrybiniai darbai

5. Lentvarietės technologės R. Kozubovskajos dirbiniai iš odos

6, 7, 8. Tautodailininkų D. ir J. Ališauskų dirbiniai iš medžio

9. Kultūros centro direktorės pavaduotoja B. Kurgonienė

10. Romualdos Jurevičienės lėlės

11. Parodos atidarymo akimirka. Iš kairės žurnalo Rankdarbių kraitelė redaktorė Natalija Brancevičienė, Kultūros centro direktorės pavaduotoja B. Kurgonienė, Lietuvos edukologijos universiteto Chemijos ir technologinio ugdymo katedros lektorė L. Ringelienė, Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos narės A. Šriupšienė ir S. Jazukevičienė bei Kultūros centro direktorė L. Marcinkevičienė

12. Kultūros centro rankdarbių mokytoja A. Audėjienė su vaikais

13. Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos narė, konkurso dalyvė-dailininkė S. Jazukevičienė

14. Parodos dalyvio, moksleivio R. Zinevčiaus kūrybinis sprendimas

Parodos , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra