Trakų vizijų kūrėjai skuba teikti savo projektus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Siūlo turizmo programas

Trakų bei rajono ateitimi ir vizijomis susirūpino ne viena nieko bendra su jais neturinti institucija. Lyg susitarusios viešosios įstaigos ar individualios firmos trakiškiams paslaugiai siūlo turizmo plėtros programas.

Trakų savivaldybėje šį mėnesį buvo pristatytos dvi tokios programos. Vieną jų skelbėsi parengęs Lietuvos kultūros politikos institutas, kitą – Laimutės Janulienės firma “Atkulos projektai”. Už pastarąjį projektą jos rengėjai Valstybinis turizmo departamentas skyrė 23 tūkstančius litų.

Taigi nieko nestebina programų rengėjų dosnumas, nes už tai mokami nemaži pinigai, o jų autoriai neįsipareigoja programas vykdyti. Tačiau turizmo projektų autoriai skuba, nes jų darbai turi būti įvertinti dar šiemet. Tam reikalingas Trakų rajono savivaldybės įvertinimas.

Darbą įvertino skeptiškai

“Atkulos projektai” Trakų rajono turizmo plėtros programą parengė per tris mėnesius. Ši firma , bendradarbiaudama su Trakų turizmo centru, analizavo ir vertino turizmo būklę, atliko anketinę apklausą.ir pateikė pasiūlymų, kaip turizmą plėtoti.

Trakų turizmo informacijos centras išplatino apklausos projektus. Pasak L.Janulienės, buvo išplatintos 96 anketos, o atgal sugrįžo tik 46. Tačiau Trakus lankantys turistai nebuvo apklausti, nes, L.Janulienės nuomone, turizmo sezonas jau buvo pasibaigęs. Jeigu tikėsime apklausos rezultatais, Trakuose pasigendama triukšmingų pramogų, stovyklaviečių, dviračių trasų ir informacijos stendų.

L.Janulienės parengta studija yra pažintinė ir rajono tarybos nariai spręs, ar ji gali būti naudinga. Rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Ramanauskas programą pavadino moksleiviškais užrašais.

Projektas dėl grožio?

Viešoji įstaiga Lietuvos kultūros politikos institutas pakvietė Trakų savivaldybės bei Trakų istorinio nacionalinio parko vadovus, seniūnijų atstovus į pokalbį , kurio metu pareikštos mintys, kaip žadėjo šio instituto vadovas Antanas Staponkus, bus panaudotos koreguojant programą “Trakų istorinės žemės kultūrinio ir ekologinio turizmo plėtra.”

Tačiau susirinkusieji su programa neturėjo galimybių susipažinti, nes ji dar tik ruošiama. Panašu, kad jos rengimo procesas kaip tik vyko šio pokalbio metu Ir tai gerokai glumino susirinkimo dalyvius.
Pokalbyje dalyvavęs kultūros ministrės patarėjas Algirdas Juozas Pilipavičius pasidžiaugė, kad toks susitikimas yra seniai lauktas ir reikalingas, tačiau pastebėjo, kad parengus programą turi būti aiškus ir jos vykdytojas. Pasak A.J.Pilipavičiaus, neverta kurti programų tik dėl grožio, nes jos ne padeda, o tik blaško.

Gana abstrakčiai apie Trakų turizmo koncepciją kalbėjo Valstybinės paminklosaugos komisijos nariai,Trakų istorinio nacionalinio parko vadovai, seniūnijų seniūnai, miesto bendruomenės atstovai. Jie daugiau dėstė savo nuomonę bei pageidavimus, kuriuos pokalbio rengėjo skubėjo įrašyti ir, matyt, panaudoti ruošiamoje programoje.

Reikalinga viena solidi programa

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Ramanauskas bei Kultūros ir turizmo skyriaus vadovė Jadvyga Lisevičiūtė buvo tos nuomonės, kad reikia parengti vieną solidžią, gerai apgalvotą turizmo plėtros programą, o ne jų gausybę. Tai būtina , nes įvairiems projektas skiriami pinigai išleidžiami jos rengėjams, o naudos jų darbų objektui – Trakams – beveik jokios.

Kaip paaiškėjo šiame pokalbyje, turizmo plėtros planai yra parengti keli, tačiau vienos koncepcijos nėra.
Tačiau tokiai nuostatai neoficialiai prieštaravo vienos valstybinės institucijos atstovas, nepanoręs viešai pareikšti savo nuomonės. Jo žodžiais, visai nesvarbu, kas ir kokias programas pateikia, jeigu iš jų galima gauti lėšų konkretiems, tegu ir nedideliems darbams. Pavyzdžiui, kad ir apleistiems keliams suremontuoti.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra