Trakų salos pilyje – parodos „Trakai numizmatikoje“ atidarymas ir G. Kazimierėno paveikslo „Vytautas, laukiantis karūnos“ pristatymas

Autorius: Data: 2013-07-23 , 13:35 Spausdinti

2013  m. liepos 26 d., penktadienį, 18 val. Trakų salos pilyje vyks parodos „Trakai numizmatikoje“ atidarymas ir Giedriaus Kazimierėno paveikslo „Vytautas, laukiantis karūnos“ pristatymas. Renginys organizuojamas minint Trakų istorijos muziejaus įkūrimo 65 metų jubiliejų.

„Trakai – nedidelis, bet labai svarbus Lietuvos istorijai ir kultūrai miestas – yra gan plačiai atspindėtas medaliuose, ženkluose, žetonuose, plombose ir ženkliukuose, – pasakojo Virgilijus Poviliūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius. – Džiugu, kad daug faleristikos ir numizmatikos eksponatų, kuriuose vienaip ar kitaip atspindimi Trakai, saugomi Trakų istorijos muziejaus rinkiniuose. Jų pagrindu surengta paroda „Trakai numizmatikoje“, rengiamas katalogas, kuriame užfiksuota daugiau kaip 800 monetų, banknotų, medalių, apdovanojimų, ženkliukų, žetonų, plombų ir mokėjimo kortelių su žodžiu Trakai, Trakų vaizdais ar Trakų herbu. Seniausias eksponatas – XVII amžiaus švininė plomba su Vyčiu ir lotyniškomis raidėmis WT, naujausi – medaliai ir ženkleliai, išleisti 2013 metais.“

2013 metai Trakų istorijos muziejui išskirtiniai – liepos 28-ąją sukanka 65 metai. Lietuvos muziejininkystės istorijoje muziejus pasižymi sena ir turtinga praeitimi, gausiais rinkiniais, aktyvia veikla, dinamiškomis ekspozicijomis, gyvosios istorijos renginiais, dideliu mūsų šalies bei užsienio turistų susidomėjimu. Jubiliejaus išvakarėse vieno iš muziejaus objektų, Trakų salos pilies, ekspozicija pasipildė dar vienu unikaliu eksponatu – tapytojo Giedriaus Kazimierėno dovanota drobe Vytautas, laukiantis karūnos ( 250 x 300, drobė, aliejus, auksas, 2013 ).

Vytautas Didysis, gimęs Senuosiuose Trakuose apie 1350 metus, tapęs Lietuvos valdovu 1392 metais,  Trakų salos pilyje reziduodavo dažniausiai. Pilis ir miestas klestėjo. 1430 metų spalio 27 dieną Trakuose kunigaikštis mirė, taip ir nesulaukęs vainikavimo Lietuvos karaliumi.

„Prie stalo tarsi prie altoriaus stovinčio Vytauto figūrą gaubia raudona mantija – visas gyvenimas paaukotas Lietuvai, tačiau viltys matyti savarankišką ir galingą savo valstybę žlunga, – taip pasakojimą apie savo kūrinį pradeda tapytojas G. Kazimierėnas. – Vytauto likimo katastrofą išreiškia liepsnojanti Trakų Madona.“ Pristatydamas paveikslą renginyje, dailininkas plačiau kalbės  apie šio istorinio įvykio atspindžio viziją.

Tapytojo Giedriaus Kazimierėno drobė „Vytautas, laukiantis karūnos“ tampa nuolatinės Trakų salos pilies ekspozicijos dalimi.

Trakų salos pilyje paroda „Trakai numizmatikoje“ bus eksponuojama iki spalio 30 d.

Informaciją apie Trakų istorijos muziejaus ekspozicijas ir darbo laiką rasite: www.trakaimuziejus.lt

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: Virgilijus Poviliūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius, tel. + 370 528 539 41, el. paštas info@trakaimuziejus.lt

Trakų istorijos muziejus , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra