„Trakų pusmaratonyje“ rungtyniavo bėgikai iš 20 pasaulio šalių

Autorius: Data: 2015-05-12, 14:27 Spausdinti

Danguolė ANDRIJAUSKAITĖ

„Pradėkite bėgioti, jei to dar nedarote! – linkėjo „Trakų pusmaratonio“ dalyvė Viktorija Buzytė iš  Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro. – Laikas, skirtas bėgimo treniruotėms, teikia gerą savijautą, o dalyvavimas varžybose – gyvenimo džiaugsmą.“

Antrąjį gegužės sekmadienį vykusiose tradicinėse, nuo 2013-ųjų organizuojamose, tarptautinėse bėgimo varžybose startavo beveik 3 tūkst. dalyvių iš 20 pasaulio šalių: Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos, Kinijos, Portugalijos, Turkijos, Vietnamo,  Ispanijos, JAV ir kt.

Rungtyniauta pusės maratono (21,097 kilometro),10,5 kilometrųir5 kilometrųtrasose. Jėgas išbandė ir šiaurietiškojo ėjimo mėgėjai. Vaikai bėgo vieną kilometrą, tiek pat įveikė šeimų komandinių varžybų dalyviai; mamos ir tėčiai bėgo stumdami vežimėlius su vaikučiais.

Pusės maratono rungtyje nugalėjo Henadzas Verhavodkinas iš Baltarusijos (1:07:13 val.), antrą vietą pelnė Remigijus Kančys, atsilikęs nuo nugalėtojo 20 sekundžių, o trečioji vieta atiteko portugalui Ricardo Diasui (1:09:38 val.). Antrus metus iš eilės pergalę iškovojo Rasa Drazdauskaitė (1:20:54 val.). Antra finišavo Monika Vilčinskaitė (1:25:31 val.). Trečioji finišavo Indrė Plegevičiūtė (1:37:38).

Į Trakus atvyko ir keletas tūkstančių aktyviai gyvensenai neabejingų sirgalių. Jiems renginio aikštėje buvo įkurtas visas sveikatingumo žinių bei paslaugų miestelis.

Vaizdinga „Trakų pusmaratonio“ trasa, nusidriekusi Lukos ežero pakrantėmis ir per Varnikų gyvenvietę, yra viena iš nedaugelio Lietuvoje sertifikuotų bėgimo trasų, tad puikiai tinka ir siekiantiems sporto rezultatų, ir sveikatos stiprinimo bei visuomenės sveikatingumo tikslų.

Bėgimą kaip vieną prieinamiausių reguliaraus fizinio aktyvumo bei sveikatos stiprinimo būdų rekomenduoja medikai ir kūno kultūros specialistai. Pradėti galima nuo spartaus ėjimo, o krūvį didinti pamažu, derinant bėgimo atkarpas su spartaus ėjimo atkarpomis.

„Trakų pusmaratonį-2015“ organizavo asociacija „Sporto renginiai“, LR Sveikatos apsaugos ministerija, Trakų rajono savivaldybė ir Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centras.