Trakų pusiasalio pilyje – keturioliktoji Viduramžių šventė

Autorius: Data: 2012-06-13 , 11:21 Spausdinti

2012 m. birželio 16-17 d. Trakų istorijos muziejus jau XIV-ąjį kartą kviečia į kasmetinę Viduramžių šventę, kurios metu dvi dienas skambės muzika, kausis riteriai, triūs senųjų amatų meistrai, vyks edukaciniai užsiėmimai, bus siūlomos nekasdienės pramogos bei vyks septintasis tarptautinis lankininkų turnyras.

Anot Trakų istorijos muziejaus direktoriaus Virgilijaus Poviliūno, šiemet renginyje dalyvaus apie 200 dalyvių. Tai istorijos rekonstrukcijos klubų nariai iš Lietuvos ir Lenkijos, amatininkai, muzikantai bei muziejaus darbuotojai. Į lankininkų klubo „Strėlė“ organizuojamą turnyrą suvažiuos Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos šauliai.

Senųjų amatų entuziastai susirinkusiems parodys ir papasakos, kaip viduramžių gyventojai lipdė keramiką ant stovylų bei ją žiedė, demonstruos raugo keramikos degimą, mokys rišti bučius ir varžas, kaldinti vinis bei monetas, apdirbti kailius, gaminti muilą, juvelyrinius dirbinius bei stiklo vitražus. Čia pat bus galima pasimokyti siuvimo, siuvinėjimo, juostų pynimo, tinklelio mezgimo ir rišimo subtilybių. Knygrišiai demonstruos knygos įrišimo meną, o dvi naujos dalyvės – restauratorės iš Martyno Mažvydo bibliotekos pasakos ir rodys semtinio popieriaus gamybą bei pirmą kartą Lietuvos rekonstrukcijos istorijoje pristatys naują amatą – popieriaus marmuravimą.

Popieriaus marmuravimo menas – tai maždaug 2 000 metų senumo popieriaus dekoravimo technika, – pasakojo Kristina Lukoševičienė, M. Mažvydo bibliotekos restauracinio centro knygų įrišimų restauratorė. – Tai unikalus būdas kurti spalvingus piešinius ant vandens paviršiaus, po to perkeliant juos ant popieriaus. Kiekvieną kartą yra sukuriamas nepakartojamas, unikalus, menininko interesus bei vaizduotę atskleidžiantis raštas. Šia technika dekoruojamas buvo ne tik popierius, bet ir medis, tekstilė, stiklas ir kt.“

Renginio svečiai galės išbandyti senovinius stalo žaidimus bei specialias riterių rungtis, šaudymą iš arkbalistos, arbaletų ir lankų. Viduramžių valgiais vaišins Vilniaus puodžių cechas. Dainomis ir šokiais svečius linksmins viduramžių muzikos ansamblis „Cornucopia“ iš Baltarusijos, „Viduramžių pasiuntinių“ ansamblis, senosios muzikos ir šokio trupė „Festa Cortese“, neofolkloro grupė “Marga muzika“, archainio folkloro grupė „Ugniavijas“. Šeštadienio vakarą šokio ir ugnies studija „Čiutyta“ užburs magišku ugnies šou „Ta ta to“. Mažųjų lankytojų laukia lipdymo iš molio ir piešimo konkursai, Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklis.

Riterių kovas bei gyvenseną pristatys keturioliktąjį kartą atvykstanti Olštyno pilies brolija ir trys riterių klubai iš Lenkijos: Nidzicos komtūrijos riterių brolija, riterių brolija „Excalibur“, riterių brolija „Pėstininkai iš Maševo“. Lietuvą atstovaus riterių brolija „Viduramžių pasiuntiniai“, senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“, Kauno karo istorijos klubas, Hospitalierių ordinas, Šiaurinės šventyklos ordinas, gyvosios istorijos klubas „Utgardas“, lankininkų klubas „Strėlė“, senovinių šokių ir kultūros klubas „Mysteria Mundi“.

„Puoselėdami mūsų baltišką-lietuvišką kultūrą Medininkų pilies įgula „Vilkatlakai“ aukštai iškelia LDK purpurines vėliavas, o baltas vytis stoja į mūsų savasties ir kultūros sargybą tarp rytų ir vakarų“, – sakė Arūnas Bugvilionis, brolijos viršaitis.

Medininkų pilis yra Trakų istorijos muziejaus padalinys nuo 2004 m. Abi pilys – Trakų pusiasalio bei Medininkų, XIV a. suvaidino didžiulį vaidmenį Lietuvos valstybingumo stiprinime.

Viduramžių šventės „Trakų pusiasalio pilyje 2012“ programa

 Šeštadienis, birželio 16 d.

12.00 – Šventės dalyvių eisena nuo apžvalgos aikštelės priešais Trakų salos pilį

12.15 – Šventės atidarymas

12.30-21.00 – Amatų demonstravimas

12.30 – Viduramžių muzika. Ansamblis „Cornucopia“ (Baltarusija)

13.00-18.00 – Lankininkų turnyras. I etapas

13.00-18.00 – Viduramžių valgių gamyba. Vilniaus puodžių cechas

13.00-14.30 – Piešimo konkursas vaikams

13.00 – Riterių kovos. Olštyno pilies brolija (Lenkija)

13.40 – Viduramžių šokiai. „Festa Cortese“

14.00 – Vilkatlakai : Medininkų pilies įgula XIV a.

14.30-16.00 – Lipdymo iš molio konkursas vaikams

14.30 – Viduramžių gyvenimo inscenizacija. Kauno KIK, „Mysteria mundi“

15.00 – Miestelėnų šokiai branliai. „Festa Cortese“

15.30-17.00 – Senovinio stalo žaidimo – kvirkato turnyras.

16.00-17.00 – Edukacinis užsiėmimas vaikams. Klubas „Strėlė“

15.20 – Vilniaus „ Lėlės“ teatro spektaklis „Trys paršiukai“

16.10 – Riterių kovos. Brolija „Viduramžių pasiuntiniai“

16.40 – Viduramžių žaidimai–rungtys žiūrovams. „Viduramžių pasiuntiniai“

17.10 – Viduramžių muzika. Ansamblis „Cornucopia“ (Baltarusija)

18.00 – Riterių kovos (bugurtai)

19.00 – Viduramžių lankininkų klubo „Strėlė“ parodomoji programa

20.00 – Viduramžių muzika. Ansamblis „Cornucopia“ (Baltarusija)

21.00 – Pilies šturmo inscenizacija

21.30 – Keramikos išdegimo pristatymas. Vilniaus puodžių cechas

22.00 – Neofolkloras. Grupė „Marga muzika“

23.00 – Šokio ir ugnies studija „Čiutyta“. Programa „Ta ta to“

Sekmadienis, birželio 17 d.

11.00-15.00 – Lankininkų turnyras. II etapas

12.00-18.00 – Amatų demonstravimas

12.00-16.00 – Viduramžių valgių gamyba. Vilniaus puodžių cechas

12.00-14.00 – Konkursai vaikams. Lipdymas iš molio, piešimas

12.00 – Viduramžių muzika. Ansamblis „Cornucopia“ (Baltarusija)

Riterių kovos. Olštyno pilies brolija (Lenkija)

Viduramžių muzika ir šokiai. Brolija „Viduramžiai pasiuntiniai“

LDK kariuomenės kovos su Teutonų Ordinu. Brolija „Vilkatlakai“, Kauno KIK.

Senovinio stalo žaidimo – kvirkato turnyras

Viduramžių žaidimai – rungtys žiūrovams. Olštyno pilies brolija (Lenkija)

Viduramžių muzika. Ansamblis „Cornucopia“ (Baltarusija)

Viduramžių šokiai. Klubas „Mysteria mundi“

Riterių kovos. Brolija „Viduramžių pasiuntiniai“

Archainis folkloras. Grupė „Ugniavijas“

Šventės pabaiga.

Senieji amatai: Keramikos lipdymas ant stovylų, žiedimas, raugo keramikos degimas, kalvystė, juvelyrika, vitražų gamyba, knygrišystė, bučių ir varžų rišimas, odininkystė, medžio drožyba, augalinės muilo alternatyvos, juostų vijimas, siuvinėjimas, drabužių siuvimas

Viduramžių karybos klubai:

Klubai iš Lenkijos: Olštyno pilies brolija, Nidzicos komtūrijos riterių brolija, riterių brolija „Excalibur“, riterių brolija „Pėstininkai iš Maševo“

Klubai iš Lietuvos: riterių brolija „Viduramžių pasiuntiniai“, lankininkų klubas „Strėlė“, senobės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“, Kauno karo istorijos klubas, Hospitalierių ordinas, Šiaurinės šventyklos ordinas, gyvosios istorijos klubas „Utgardas“.

Muzika ir šokiai: Viduramžių muzikos ansamblis „Cornucopia“ (Baltarusija), senovinių šokių ir kultūros klubas „Mysteria mundi“, senosios muzikos ir šokio trupė „Festa Cortese“, „Viduramžių pasiuntinių“ ansamblis, neofolkloro grupė „Marga Muzika“, archainio folkloro grupė „Ugniavijas“, šokio ir ugnies studija „Čiutyta“

Kaina: suaugusiems – 10 Lt., vaikams, studentams, senjorams – 5 Lt.

Renginio programa internete: www.trakaimuziejus.lt

Dėl papildomos ir kontaktinės informacijos prašome kreiptis: Brigita Balčytienė, Trakų istorijos muziejaus Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja, tel. 8 611 85 612, el. paštas: b.balcytiene@trakaimuziejus.lt

Trakai , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra