Trakų pilyje – diskusija apie Vytauto Didžiojo epochos aprangą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto 576-ųjų mirties metinių dieną – spalio 26-ją – Trakų istorijos muziejus tradiciškai paminės paskaita-diskusija istorine tematika, į kuria jau daugiau nei dešimtmetis noriai renkasi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija besidominti publika.

Šiais metasi paskaitą apie Vytauto Didžiojo laikų aprangos ypatumus skaitys Lietuvos istorijos instituto Etnologijos skyriaus vyr. mokslo darbuotoja dr. Rūta Guzevičiūtė, šiais metais išleidusi monografiją „Tarp Rytų ir Vakarų: XVI–XIX a. LDK bajorų kostiumo formavimosi aplinkybės ir pavidalai“.
„Vytauto Didžiojo mirties metines stengiamės minėti prasmingai – suteikti LDK istorijos entuziastams kuo įvairiausios informacijos apie šią epochą“, – sako renginio kuratorė Brigita Balčytienė, Trakų istorijos muziejaus Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja.
Renginio dalyviams bus pristatytas ir naujas režisieriaus Arvydo Baryso filmas „Gintaro kelias“, kurį komentuos archeologas prof. habil. dr. Mykolas Michelbertas.
„Gintaras mūsų sąmonėje tradiciškai siejamas su lietuviškais papuošalais, aprangos stiliumi, – sako B. Balčytienė. – Todėl norėjome neapsiriboti tik nagrinėjamu laikotarpiu, o nužvelgti šių tradicijų ištakas, atskleisti sąsajas su kitomis kultūromis“.
Anot B. Balčytienės, džiugu, kad šis tradicinis Trakų istorijos muziejaus renginys, į kurį tradiciškai rinkdavosi Trakų inteligentija ir moksleiviai, paskutiniaisiais metais sulaukia svečių iš Vilniaus ir aplinkinių rajonų – pedagogų, turizmo srityje dirbančių žmonių ir jaunimo, ypač studentijos.
Renginys vyks Trakų salos pilies Didžiojoje menėje. Pradžia – 17 val.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:
Brigita Balčytienė, Trakų istorijos muziejaus Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja, mob. +370 6 1185612
Dėl kontaktinės informacijos prašome kreiptis:
Eglė Senapėdienė, RsV agentūros "PRo omnia" direktorė, mob. tel.: 8 6 8637547

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra