Trakų pilyje atidaroma karikatūrų paroda „Stot! Humoras eina!“

Autorius: Data: 2015-09-23 , 15:08 Spausdinti

Rugsėjo 25 d., penktadienį, 14 val. Trakų salos pilies vakarinių kazematų 16-oje salėje vyks  karikatūrų parodos  „Stot! Humoras eina!“ atidarymas. Parodą iškilmingai atidarys teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.  Renginį organizuoja Teisingumo ministerija, Nacionalinė karikatūristų asociacija „Humor Sapiens“ ir Trakų istorijos muziejus.

Teismų darbas dar ir šiandien visuomenėje yra apipintas gandais ir nebūtomis istorijomis apie galimybes išsisukti nuo teisingumo ir nupirktais sprendimais. Tokie stereotipai inspiravo karikatūrų parodos „Stot! Humoras eina!“ idėją. Profesionalūs karikatūristai ir laisvės atėmimo įstaigose bausmes atliekantys nuteistieji buvo pakviesti su humoru pažvelgti į teisininkų darbo kasdienybę.

„Atrodytų, humoras ir teisė – dvi viena nuo kitos ganėtinai nutolusios, sąlyčio taškų mažai teturinčios sritys. Tačiau būtent karikatūristai, pasitelkdami įvairialypes raiškos priemones, geba šmaikščiai ir patraukliai atskleisti visuomenėje paplitusius stereotipus, perteikti fobijas, apnuoginti baimes ar nepasiteisinusius lūkesčius“, – parodą apibūdina teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Parodoje eksponuojama 40 profesionalių Lietuvos karikatūristų darbų. Prizinį parodos fondą – 1000 eurų – pasidalijo trys vertinimo komisijos geriausiais pripažinti karikatūrų autoriai: Edmundas Unguraitis, Auritas Sipaitis, Vladimiras Beresniovas. Paskatinamieji prizai įteikti Antanui Bartašiūnui, Juozui Juozapavičiui ir Iljai Bereznickui. Šių autorių darbai taip pat bus eksponuojami Trakuose.

Trakų salos pilyje karikatūrų paroda „Stot! Humoras eina!“ bus eksponuojama iki spalio mėn. 9 dienos.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:

Teisingumo ministerijos visuomenės informavimo skyrius tel. 8 52 662938, 8 670 08331

Brigita Balčytienė, Trakų istorijos muziejaus Ryšių su visuomene ir edukacijos  skyriaus vedėja,  tel.: + 370 611 85 612, el. paštas: b.balcytiene@trakaimuziejus.lt

Istorija Lietuva Naujienos Parodos Renginiai Trakai Trakų istorijos muziejus , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra