Trakų pilies ramybę sudrums šokantys dervišai

Autorius: Data: 2016-06-01 , 13:19 Spausdinti

„Trakų vasaroje 2016”, vykstant Alanijos kultūros dienoms, laukia išskirtinė pažintis su šokančiais dervišais Sage Sema Group. Šokio sukūryje besisukantys sufijai, arba dervišai,yra Turkijos simbolis.  2005 m. UNESCO pripažino Semą esant žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru.

Šokantys dervišai pasirodys birželio 2 dieną po Alanijos šilko parodos atidarymo Trakų pilies kazematuose ir birželio 3 dienos vakarą šviesos ir muzikos spektaklyje apžvalgos aikštelėje priešais pilį.

Sage Sema Group įkurta Antalijoje 2004 m. Nuo pat įkūrimo grupė rengia pasirodymus Turkijoje ir užsienio šalyse. Tai yra vienas iš 800 metų senumo sufizmo palikimų.

Grupės įkūrėjas İshak Ürün ruošia  pasirodymus daugelyje renginių Lenkijoje, Dubajuje, Rusijoje, Ukrainoje, Kryme, Kipre ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Tai yra viena pagrindinių sufizmo tradicijų nuo pat Mevlianos laikų iki dabar. Jis filmavosi kaip šokantis dervišas Turkijos reklaminiame vaizdo klipe, kuris bus transliuojamas valstybinėje Turkijos televizijoje TRT ir 16 kitų valstybių TV kanalų. İshak Ürün vis dar vykdo Sema mokymus Antalijos mieste.

Viskas visatoje sukasi. Pagrindinis gyvenimo principas yra sukimasis. Bendras visų būtybių panašumas yra elektronų ir protonų sukimasis, kurie aptinkami visuose kūnuose nuo pat mažiausios dalelės iki tolimiausių žvaigždžių. Žmogus taip pat natūraliai ir nesąmoningai sukasi kartu su viso pasaulio atomais; sukasi su krauju kūne, sukasi tapdamas dulke ir vėl pavirsdamas į dulkę. Žmogų nuo kitų būtybių skiria išmintis. Todėl šokantis dervišas suteikia išminties įprastam sukimuisi. Sema (sukimasis) yra žmogaus grįžimas į realybę su išmintimi, meile ir savo troškimų atsisakymu. Tai visos būtybės grįžimas prie visų kitų būtybių, suteikiant meilės ir tarnaujant nauja dvasia. Nusiimdamas dervišo apsiaustą, jis gimsta dvasiniame pasaulyje, realybėje ir juda pirmyn.

Sema, pasak kai kurių šaltinių, tai religinė, pasak kitų – kultūrinė ar sufizmo išraiška. Šokančio asmens amžius, lytis ar etninė kilmė yra nesvarbūs.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Trakai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra