Trakų istorijos muziejus dalyvaus Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių renginiuose Lenkijoje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Trakų istorijos muziejus 2010 m. liepos 10–11 d. Bialystoke (Lenkija) dalyvaus tarptautiniame renginyje „LDK kariuomenės koncentracija prieš Žalgirio mūšį“, skirtame šio mūšio 600-osioms metinėms paminėti. Išvakarėse – liepos 9-ąją – muziejus surengs šventę „Pakeliui į Žalgirį“ Punsko lietuviams.
 
„Pernai Bialystoko Palenkės istorijos muziejuje pristatėme parodą „Karaimai Lietuvoje“ ir šiemet sulaukėme Palenkės vaivadijos maršalkos įstaigos kvietimo dalyvauti tarptautiniame renginyje Bialystoke, – sako Virgilijus Poviliūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius. – Tikimės, kad bendri renginiai paskatins naujus tarptautinius projektus.“
 
Anot V. Poviliūno, Punsko lietuvių bendruomenė, sužinojusi apie planuojamą renginį Bialystoke, paprašė, kad muziejus surengtų viduramžių šventę ir Punske, pavadintą „Pakeliui į Žalgirį“.
 
Abiejuose renginiuose bus pristatomi senieji Lietuvos amatai: kaulo, rago bei gintaro apdirbimas, liepos žievės kibirėlių su liepos karnos virvelėmis gamyba, atkurta pagal V–IX a. Lieporių (Šiaulių r.) archeologinių paminklų tyrinėjimo medžiagą, VII–XVI a. juostų pynimas, geležies amžiaus peilininkystė, viduramžių kalvystė, knygrišystė, siuvimas bei odininkystė. Senąsias keramikos technologijas – puodų lipdymą bei žiedimą ir raugo keramikos degimą – demonstruos Vilniaus puodžių cecho meistrai. Atkurtus viduramžių papuošalus rodys ir su senosios auksakalystės paslaptimis supažindins muziejaus restauratorius Kazimieras Barišauskas. Bus kaldinamos pergalės Žalgirio mūšyje 600-osioms metinėms atminti skirtos monetos. Muziejaus darbuotojai – kulinarinio paveldo entuziastai – pristatys viduramžių virtuvę.
 
Renginiuose dalyvaus nuolatinis Trakų istorijos muziejaus švenčių dalyvis lankininkų klubas „Strėlė“, kurio šauliai demonstruos, kaip viduramžiais buvo šaudoma iš lanko ir arbaleto. Renginio Punske dalyvių taip pat laukia šokio ir ugnies studijos „Čiutyta“ programa, senovės baltų kovų brolijos „Vilkatlakai“ ir klubo „Hospitalierių ordinas“ pasirodymai.
 
Bialystoko buities muziejuje po atviru dangumi vyksiančiame renginyje „LDK kariuomenės koncentracija prieš Žalgirio mūšį“ dalyvaus riterių klubai iš trijų šalių – Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos. Čia vyks riterių turnyrai, mūšio su kryžiuočiais rekonstrukcija, lankininkų ir meno kolektyvų pasirodymai, amatų mugė. Šis renginys organizuojamas įgyvendinant Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšomis remiamą Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą. Tarp šventės globėjų – ir LR Kultūros ministerija.
 
Trakų istorijos muziejus jau ne vienus metus bendradarbiauja su užsienio muziejais. Tarp muziejaus bendradarbių Lenkijoje – Olštyno Varmijos ir Mozūrų muziejus, Brodnicos muziejus, Malborko pilis-muziejus.
 
 
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: Brigita Balčytienė, Trakų istorijos muziejaus Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja, mob. tel.: +370 611 85612, el. paštas: b.balcytiene@trakaimuziejus.lt
 
Dėl kontaktinės informacijos prašome kreiptis: Eglė Senapėdienė, RsV agentūros „PRo omnia“ direktorė, mob. tel.: +370 670 37417, el. paštas egle@proomnia.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra