Trakų istorijos muziejuje – renginys skirtas S. Mikulionio atminimui ir leidinio „Stasį Mikulionį prisimenant“ pristatymas

Autorius: Data: 2012-10-18 , 09:01 Spausdinti

2012 m. spalio 22 d., pirmadienį, 10 val. Trakų istorijos muziejuje (Kęstučio g. 4, Pusiasalio pilies teritorijoje) vyks renginys, skirtas skirtas architektui, Trakų miesto ir pilių tyrinėtojui, kultūros paveldo vertintojui bei žinovui Stanislovui Mikulioniui atminti. Bus pristatytas Trakų istorijos muziejaus leidinys „Stasį Mikulionį prisimenant“.

„Prieš du dešimtmečius, 1992 m. spalio 11 d. šis garbus ir iškilus žmogus išėjo Anapilin, palikęs daug nebaigtų darbų, – sakė Virgilijus Povilūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius. – Trakų istorijos muziejaus darbuotojai, pagerbdami S. Mikulionio atminimą, Salos pilyje pradėjo rengti parodas, nekilnojamų vertybių restauravimo bei konservavimo problemoms aptarti skirtas konferencijas“.

Konferencijose buvo gvildenami pilių restauravimo, konservavimo ir pritaikymo turizmo reikmėms uždaviniai, aptarti mažų senamiesčių atkūrimo klausimai, kapinių, kaip Lietuvos kultūros paveldo objekto, tyrimų ir išsaugojimo problemos, nagrinėjami Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos dvarų bei pilių tyrimų, apskaitos ir apsaugos klausimai. Konferencijų medžiagos buvo spausdinamos.

Spalio 22-osios renginys daugiau bus skirtas pačiam S. Mikulioniui. Kaip ir leidinys, kurį sudaro bendraminčių, kolegų, klasės ir studijų draugų bei artimųjų šilti prisiminimai. Šis leidinys papildytas ir mažiau plačiajai visuomenei žinomais S. Mikulionio rašytais straipsniais apie Trakų istorijos muziejui priklausančius, nūnai gyvenimui prikeltus istorijos, kultūros bei architektūros paveldo objektus. Tai 1986 m. spaudai parengti straipsniai ,,Trakų dominikonų vienuolynas ir bažnyčia“ ir ,,Medininkų pilies apsauga ir konservavimas“, publikuoti 1993 metais Čikagoje, žurnale „Technikos žodis“. Leidinio tiražas – 300 vnt.

Stanislovas Mikulionis gimė 1935 m. Rokiškio raj. 1959 m. baigė studijas Kauno politechnikos institute, įgijo inžinieriaus architekto išsilavinimą. 1959-1969 m. dirbo Vilniaus mokslinėse restauracinėse gamybinėse dirbtuvėse architektu.1974-1978 m. buvo Paminklų konservavimo instituto vyriausiasis projektų architektas, nuo 1978 m. iki gyvenimo pabaigos – šio instituto visuomeninių pastatų skyriaus vyriausiasis architektas. 1976 m. apsigynė disertaciją „Trakų gynybinės architektūros paminklų komplekso tyrimai ir jo apsaugos klausimai“, buvo humanitarinių mokslų daktaras. 1955-1987 m. jis buvo vienas iš Trakų pilies atkūrimo idėjos ir projekto autorių, sudarė Trakų salos pilies (1968 m.) ir priešpilio (1978 m.), pusiasalio pilies (1977 m.), Senųjų Trakų piliavietės pastatų (1979 m.) restauravimo ir konservavimo projektus, Trakų senamiesčio regeneracijos projektinius pasiūlymus (1969 m.). S. Mikulionis parašė ir išleido knygas „Trakų salos pilis“ (1969, 1987 m.), „Trakų pilis“ (lietuvių ir rusų kalbomis, 1978 m.), „Trakų miestas ir pilys“ (su Algimantu Miškiniu ir Algirdu Baliuliu, 1991 m.). Jis buvo nacionalinio Lietuvos istorijos laikraščio „Voruta“ redakcinės kolegijos narys ir daugelio straipsnių autorius. Buvo gavęs Lietuvos respublikinę premiją (1978 m.) už Trakų salos pilies restauravimą. Jam – suteiktas Trakų Garbės piliečio vardas.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: Brigita Balčytienė, Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja, mob. tel.: +370 611 85 612, el. paštas: b.balcytiene@trakaimuziejus.lt

Trakų istorijos muziejus , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra