Trakų istorijos muziejuje – kolekcininko S. Žukausko numizmatikos paroda

Autorius: Data: 2011-07-12 , 10:03 Spausdinti

2011 m. liepos 15 d. 18 val. Trakų salos pilies centriniuose rūmuose atidaroma paroda „Piniginiai lydiniai Stasio Žukausko kolekcijoje“, kurioje – šio kolekcininko surinkti XII–XV a. eksponatai: Lietuvos ir kaimyninių kraštų sidabriniai pinigai bei svareliai tauriesiems metalams sverti.

„S. Žukauskas savo kolekcijoje yra sukaupęs unikalų numizmatikos rinkinį, – sakė Virgilijus Poviliūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius. – Privačios kolekcijos – Lietuvos paveldo dalis, todėl itin džiugu, kai jos atveriamos ir plačiajai visuomenei.“

Anot V. Poviliūno, Trakų istorijos muziejus jau 15 metų organizuoja įvairias temines parodas, kurioms eksponatų maloniai skolina kolekcininkai. Ši paroda, kurioje eksponuojama dalis vieno kolekcininko rinkinio, – tai naujas požiūris į muziejų ir kolekcininkų bendradarbiavimą.

Pernai dalis S. Žukausko sidabro lydinių ir Vytauto Didžiojo (1392–1430) pinigėlių buvo eksponuota tarptautinėje parodoje „Žalgirio mūšio laikmečio monetos“, kurią Lietuvoje ir Lenkijoje organizavo Trakų istorijos bei Olštyno Varmijos ir Mozūrų muziejai. Tačiau daugelis S. Žukausko kolekcijos eksponatų visuomenei pristatomi pirmą kartą.

Nemažą kolekcininko visuomenei pristatomo rinkinio dalį sudaro į Lietuvą iš užsienio sugrąžinti eksponatai: Litvos lobis – iš JAV rytinės pakrantės, Sembos pusiasalio (Jantarno) lobis – iš Vokietijos, dar keletas lydinių – iš Lenkijos ir Olandijos aukcionų ir antikvariatų.

Trakų istorijos muziejuje sukauptas didelis – maždaug 60 tūkst. eksponatų – numizmatikos rinkinys, kurį sudaro 45 monetų lobiai, monetos, apdovanojimai, medaliai, žetonai ir ženkleliai. Į šį rinkinį iš S. Žukausko kolekcijos pateko XIV a. 31 lydinys iš Ešerinės lobio, totoriški somai, Šiaurės Rusios lydiniai ir itin unikalūs XIII–XIV a. aukso lydiniai.

Išleistas parodos katalogas „Piniginiai lydiniai Stasio Žukausko kolekcijoje“.

Paroda veiks iki š. m. rugsėjo 15 d.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: Virgilijus Poviliūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius, el. p. v.poviliunas@trakaimuziejus.lt, mob. tel. +370 6 98 70311.

Dėl kontaktinės informacijos prašome kreiptis: Evelina Griciūtė, UAB „PRo omnia“ vykdančioji direktorė, mob. tel. +370 68486767, el. p. evelina@proomnia.lt

Trakų istorijos muziejus , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra