Trakų istorijos muziejuje – fotoparoda „Prūsija Žalgirio mūšio epochoje“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. lapkričio 30 d. Trakų salos pilies vakariniuose kazematuose buvo atidaryta Kaliningrado istorijos ir meno kilnojamoji fotoparoda „Prūsija Žalgirio mūšio epochoje“. Ji, kaip ir kiti šių metų Trakų istorijos muziejaus renginiai, skirta Žalgirio mūšio 600 metų sukakčiai paminėti.
 
Nuotraukose įamžintas nykstantis istorinis paveldas – XIII–XIV a. istorinėse prūsų žemėse Kryžiuočių ordino pastatytų pilių ir bažnyčių liekanos, dabar esančios Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje, ir archeologiniai radiniai. Parodą sudaro 25 fotostendai.
 
„Su Kaliningrado istorijos ir meno muziejumi jau ne vienus metus bendradarbiaujame Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos veikloje, – sakė Virgilijus Poviliūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius. – Tačiau parodą šis muziejus pas mus pristato pirmą kartą.“
 
Paroda iliustruoja ne tik Ordino įsikūrimą prūsų žemėse, bet ir turtingą lietuviams giminingos vakarų baltų – prūsų – kultūros palikimą. Tai liudija radinių iš Alt–Wehlau (Vėluvos) kapinyno nuotraukos. Miestiečių kultūrą bei prekybinius ryšius su kitais Vakarų Europos miestais pristato nuotraukose užfiksuoti Karaliaučiaus pilies ir Liobenichto archeologiniai radiniai.
 
Lietuvos ir Lenkijos pergalė Žalgirio mūšyje negrįžtamai pakirto Ordino valstybės galią ir apie 200 metų abi valstybes niokojusį karą, tačiau nebegalėjo iš esmės pakeisti prūsų likimo. Šiandien dauguma Kaliningrado srityje esančių Ordino laikų pilių ir bažnyčių, pastatytų ant senųjų prūsų piliakalnių ir šventovių, yra virtusios griuvėsiais, nesulaukiančiais reikiamos paveldosaugos institucijų paramos.
 
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: Virgilijus Poviliūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius, el. p. v.poviliunas@trakaimuziejus.lt, mob. tel. +370 6 98 70311.
 
Dėl kontaktinės informacijos prašome kreiptis: Eglė Senapėdienė, UAB „PRo omnia“ direktorė, mob. tel.: +370 6 7037417, el. p. egle@proomnia.lt
 
Nuotraukoje: Parodą sudaro 25 fotostendai

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra