Trakų fanfarinio orkestro pasiekimai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Kiekvieną dieną iš dviaukščio Trakų meno mokyklos pastato sklinda muzikos garsai. Būtent čia mažose vaikų širdelėse pradėjęs augti meilės muzikai daigelis puoselėjamas ir prižiūrimas, kad ne tik nenuvystų, bet būtų brandinamas bei galiausiai išskleistų visus žavintį gražų žiedą.
 
Muzika nenutyla ir sekmadienį. Anaiptol – tą dieną ji skamba darniausiai ir galingiausiai, nes Trakų meno mokyklos mokiniai, grojantys pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais, susirenka į fanfarinį orkestrą „Trakai“, kurio vadovas yra Arvydas Mišeikis, o dirigentas Tadas Šileika. Orkestro muzikantai – labai įvairaus amžiaus – nuo pirmosiose meno mokyklos klasėse besimokinančių vaikų iki jau seniai Trakų meno mokyklą baigusių, dabartinių įvairių aukštųjų mokyklų studentų. Skirtingų kartų jaunimą vienija ypatinga aplinka, kurioje galima susikalbėti be žodžių, pakanka įsiklausyti, pajausti ir pasinerti į ją – muziką.
 
Trakų fanfarinis orkestras – tai Trakų meno mokyklos mokytojų – A. Mišeikio ir T. Šileikos – nuolatinio bendro darbo vaisius. Didelę reikšmę turi tai, jog kiekvienas orkestro dalyvis jaučiasi labai svarbus ir nepakeičiamas bendrame kūrybiniame procese. Dirigento ir kompozitoriaus T. Šileikos su begaline kantrybe bei atsidavimu dirbamas darbas priverčia nuo mažų dienų siekti profesionalumo suvokiant, koks tai ilgas procesas, tačiau pasiektas tikslas, įvertinimas suteikia milžinišką pasitenkinimą.
 
Visą žiemą intensyviai repetavęs orkestras nuo pavasario pradėjo atsakingų respublikinių konkursų ir koncertų maratoną. Kolektyvas, dalyvavęs 2010 m. balandžio 9-10 dienomis Panevėžyje vykusiame X Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate, tarptautinės komisijos iš Belgijos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos, Latvijos, Lietuvos pripažintas geriausiu grupės orkestru ir vertu jau antrus metus iš eilės tame pačiame čempionate pelnyti Grand Prix apdovanojimą. Taip pat T. Šileika buvo paskelbtas geriausiu kategorijos dirigentu, o orkestro muzikinėje programoje skambėjusio kompozitoriaus Jan van der Roost privalomo kūrinio „Prima luce“ atlikimas – pripažintas geriausiu atlikimu. Po tokio orkestro įvertinimo, kolektyvas perkeltas į aukštesnę grupę ir kitų metų konkurse dalyvaus vienoje kategorijoje su profesionalių muzikantų orkestrais.
 
Itin gražus bendradarbiavimas, užsimezgęs su Vilniaus pedagoginio universiteto mišriu choru „Ave Vita“ (vadovas Kastytis Barisas), atsiskleidžia koncertų ciklu. Juose atliekama T. Šileikos fanfariniam orkestrui ir chorui aranžuota Carlo Orffo kantata „Carmina Burana“. Kūrinio premjera įvyko Vilniaus pedagoginio choro „Ave Vita“ 75-mečio proga. Vėliau orkestras ir choras ją atliko VIII Bistrampolio dvaro festivalio atidarymo koncerte, o jau šį savaitgalį, gegužės 22 dieną, kantata skambės XI sakralinės muzikos festivalyje „Džiūgaukim… Aleliuja“ Marijampolės kultūros centre.
 
Vasarą numatoma orkestro pasirodymų ir Trakuose. Te fortūna nutiesia pasisekimo kelius šiam muzikine prasme brandžiam kolektyvui. Lai jis nuolat džiugina klausytojus ir garsina mažą gimtąjį miestelį.
 
Ligitos Liaudanskaitės nuotr.
 
Nuotraukoje: Orkestras pasirodymas Bistrampolyje. Iš kairės: A. Mišeikis, T. Šileika

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra