Trakų fanfarinė savaitė į Lietuvą vėl vilioja garsiausius pasaulio muzikantus

Autorius: Data: 2019-05-17 , 13:41 Spausdinti

Trakų fanfarinė savaitė į Lietuvą vėl vilioja garsiausius pasaulio muzikantus

www.voruta.lt

Šių metų liepos 29 dieną prasidės jau 15-oji, jubiliejinė, Trakų fanfarinė savaitė, kurioje koncertuos ir mokymus ves visame pasaulyje žinomi muzikantai. Šis 2005 metais startavęs festivalis suvienija ne tik profesionalios muzikantų karjeros siekiančius žmones, bet ir tuos, kuriems muzika – tiesiog hobis.

„Nuo pat pirmų metų tai nebuvo projektas, į kurį renkasi tik būsimi muzikantai. Į jį dalyviai suvažiuoja ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų Baltijos šalių, o taip pat Austrijos, Olandijos, Suomijos ir kt. Kai kurie dalyviai čia vyko ir iki šiol vyksta ne tik tam, kad patobulintų savo žinias muzikos srityje, bet ir tam, kad savaitę praleistų su bendraminčiais, senais pažįstamais ir draugais. Ne visi čia yra profesionalai, bet visus vienija meilė muzikai. Tuo šis projektas ir žavus“, – pasakojo Trakų fanfarinės savaitės organizatorius ir vadovas Arvydas Mišeikis.

Šiemet Trakuose galima bus išvysti: Adam Rapa, kuris 2001-2007 metais turėjo svarbų vaidmenį Brodvėjaus miuzikle „Blast!“, Aistę Bružaitę, Egidijų Ališauską, Bastien Baumet, Bert Langeler, Roterdamo ir Hagos Karališkosios konservatorijų mokytoją Brandt Attema, Dovą Lietuvninką, Joonas Haavisto, James Thompson, kuris yra grojęs Atlanto olimpinių žaidynių atidaryme 1996 m. daugiau kaip 3 milijardų žmonių publikai, Kęstutį Vaiginį, Marijų Aleksą, Amsterdamo Karališkojo orkestro pagrindinį trimitininką Miroslav Petkov, Miklos Nagy, grojusį žymiausiuose Vengrijos simfoniniuose orkestruose ir laimėjusį daugybę tarptautinių apdovanojimų, taip pat daugybę apdovanojimų pelniusį ir visame pasaulyje pripažintą lektorių Roland Szentpali, Niels-Ole Bo Johansen, Hagos Karališkosios konservatorijos profesorių Sebastiaan Kemner ir Tomą Gricių.

Be abejo, koncertų metu galėsite paklausyti ir žinomų kolektyvų: Amber Brass, Bodurov Trio, Brasspalvos, Budapest Festival Horn Quartet, Duo Attema Haring bei Septura Brass – aukščiausio lygio muzikantų Trakų fanfarinėje savaitėje yra ypač daug.

Pasaulyje žinomų atlikėjų gausą vertino ir Trakų fanfarinėje savaitėje dalyvavę mokiniai: daugiau kaip pusė jų čia jau yra buvę bent 5 kartus. Atliktoje festivalio apklausoje net 90,4 proc. respondentų nurodė, kad jiems į Trakus atvykstantys muzikantai yra ypač svarbūs. Tiesa, ne mažiau rūpi ir fanfarinėje savaitėje esantys dalyviai, kurie daugeliui jau spėjo tapti draugais: 85,7 proc. apklaustųjų teigia, kad tai yra viena iš pagrindinių atvykimo į Trakus priežasčių.

„Nesu ir niekada neplanavau būti profesionalia muzikante, bet šiame festivalyje beveik kasmet dalyvauju nuo 2005-ųjų. Labai smagu gimtajame mieste išvysti muzikantus, kurie įprastai groja šimtus kartų didesnėse scenose, o dar smagiau yra pamatyti savo draugus ir kolegas, su kuriais progų pabendrauti ir pabūti kartu ne tiek jau ir daug. Šiame festivalyje vyrauja ypatinga vienybės ir draugystės atmosfera, kurią sukuria muzika ir bendruomenė. To apibūdinti žodžiais tiesiog neįmanoma“, – savo pasirinkimus argumentavo viena iš Trakų fanfarinės savaitės nuolatinių dalyvių, Marija Vasiulytė.

Neringa Mišeikienė, Trakų meno mokyklos direktorė, teigia, kad Trakų fanfarinė savaitė yra aktuali visiems – ne tik patiems muzikantams ir festivalio dalyviams: „Tai – šventė net ir tiems, kurie galbūt patys negroja, bet mėgsta pasimėgauti kokybiška gyva muzika. Trakų fanfarinėje savaitėje yra koncertavusios visame pasaulyje žinomos žvaigždės. Renginiuose pasirodo ir Lietuvos muzikantai, taip pat perspektyviausi Lietuvos muzikos mokyklų mokiniai. Visi koncertai nemokami ir jie vyksta visai čia pat, Trakuose. Fanfarinė savaitė yra puiki proga vėl apsilankyti istorinėje Lietuvos sostinėje ir tuo pačiu pasimėgauti aukščiausios klasės koncertais“.

Registruotis Trakų fanfarinėje savaitėje gali dalyviai nuo 9-erių metų amžiaus, registracija vyksta iki šių metų gegužės 31 dienos. Į nemokamus koncertus Trakų fanfarinės savaitės metu kviečiami visi – nors festivalio programa dar nėra paskelbta, galima tikėtis, kad įspūdingi koncertai vyks kiekvieną savaitės vakarą.

Apie festivalį „Trakų fanfarinė savaitė“

 

Kasmet Trakų fanfarinės savaitės meistriškumo ir kvalifikacijos tobulinimo kursuose dalyvauja apie 150 dalyvių, dirba 10-12 lektorių, įvyksta 11-14 nemokamų koncertų, koncertuoja „Trakų fanfarinės savaitės“ lektoriai, solistai, ansambliai. Iš viso koncertų Trakuose fanfarinių savaičių metu jau buvo net 113. Festivalis pirmą kartą įvyko 2005-aisiais, o šiemet vyks jubiliejinė, 15-oji, Trakų fanfarinė savaitė. Trakų fanfarinėje savaitėje jau yra dalyvavę daugiau kaip 1600 dalyvių iš Lietuvos, kitų Europos šalių ir netgi tolimų pasaulio kampų, tokių kaip Kolumbija, Taivanas ir kt.

Naujienos Renginiai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra