Trakų bažnyčioje įvyko Taizé pamaldos

Autorius: Data: 2012-06-12 , 10:45 Spausdinti

Izabelė PUKĖNAITĖ

2012 m. birželio 7 d., ketvirtadienį, Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje įvyko Taizé pamaldos.

Į miestą atvykusi Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios Taizé bendruomenė sukvietė Trakų ir Lentvario parapijų jaunimą bendrai maldai. Pamaldų metu buvo tradiciškai atliekamos Taizé giesmės, skaitomas Šventasis raštas ir giedama psalmė. Po jos pamaldose dalyvavę jaunuoliai uždegė simbolines žvakes – Dievo šviesos ir gerumo simbolius. Toks šviesos kelias prasidėjo nuo vieno iš pamaldose dalyvavusio jaunuolio, kuris žvakės liepsną perdavė aplink sėdėjusiems draugams. Vos po kelių akimirkų Romerių koplyčia skendėjo tikinčių piligrimų delnuose laikytų liepsnų šviesose. Nenutrūkstamą maldą palaikė su šviesa tarsi susiliejančios smuiko melodijos.

Trakų parapijos jaunimas ir Vilniaus šv. Jonų bažnyčios Taizé bendruomenė dėl bendro tikslo susitinka nebe pirmą kartą. 2011 mš rugsėjo pradžioje vykusioje Trakų parapijos jaunimo iniciatyva surengtoje Spalvotųjų šypsenų šventėje savanoriškai bendradarbiavo abiejų bendruomenių nariai. Trakiečiai bei „taiziečiai“ bendras kūrybines galias telkia ne tik dvasiniam tobulėjimui, bet ir talkina vieni kitiems renginių organizavimo klausimais. Pagalba vieni kitiems neapsiriboja tik bendra malda ir maloniu bendravimu – abi bendruomenės bendradarbiauja organizuojant šventes.

Po Vilniuje 2009 metais vykusios pasitikėjimo pilgrimyste Taizé susitikimo susibūrė ir Šv. Jonų bažnyčios Taizé bendruomenė. Jos susibūrimo tikslas buvo išlaikyti pamaldų su Taizé giesmėmis tradicijos tęstinumą. Prie to prisidėjo ir Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras, kiekvieną mėnesį iki 2012 metų gegužės kartą per mėnesį rengęs didžiąsias Taizé pamaldas skirtingose Vilniaus miesto parapijose. Nepaisant to, kad didžiųjų Taizé pamaldų atsisakyta, ši bendruomenė kiekvieną ketvirtadienį organizuoja Taizé pamaldas šv. Jonų bažnyčios koplytėlėje, kurioje laukiami visi norintys prisijungti prie pasitikėjimo piligrimyste.

Aistės Abazoriūtės nuotr.

Nuotraukose:

1. Po Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje vykusių pamaldų Trakų ir Taizé bendruomenės jaunimas vakarojo parapijos namuose

2. Trakų jaunimo ir Taizé bendruomenės Trakų bažnyčios Romerio koplyčioje susitiko bendrai maldai

Religija , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra