Trakų bazilikoje – choras iš Jungtinių Valstijų

Autorius: Data: 2019-06-25 , 10:22 Spausdinti

Trakų bazilikoje – choras iš Jungtinių Valstijų

www.voruta.lt

Šį penktadienį, birželio 28 dieną, Trakų Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bazilikoje įvyks mišraus choro „Siskiyou Singers“ iš Ešlendo miesto (Oregono valstija, JAV) koncertas. Jo pradžia – 18.30 val., iš karto po šventųjų mišių lietuvių kalba. Tai vienintelis choro, šįmet gastroliuojančio Baltijos šalyse ir Suomijoje, pasirodymas Lietuvoje. Koncertas nemokamas.

1982 metais nedideliame Ešlendo miestelyje įkurtą chorą „Siskiyou Singers“ lanko maždaug 70 perklausose atrinktų dainininkų. Kasmet kolektyvas parengia po dvi koncertines programas: vieną atlieka gruodžio pradžioje, o kitą – pavasarį. Kolektyvas reguliariai kviečiamas dalyvauti bendruomenės renginiuose, dainuoja labdaros koncertuose mokyklose ir globos namuose. Koncertų programas dažniausiai sudaro Vakarų chorinės literatūros klasika ir įvairių pasaulio kraštų melodijos.

Trakuose choras atliks daug amerikietiškos muzikos – spiričiuelių ir aranžuotų dainų. Išskirtinis koncerto akcentas – specialiai šioms gastrolėms parašytas kūrinys „Butterfly“ (Drugelis) chorui su akompanimentu. Oregono valstijoje gyvenanti kompozitorė I’lana Cotton jį sukūrė sužinojusi, kad „Siskiyou Singers“ lankysis Lietuvoje, kur prasidėjus II pasauliniam karui dirbo japonų diplomatas Čijunė Sugihara. Tai muzikinė padėka šiai neeilinės drąsos asmenybei, išgelbėjusiai maždaug 6 tūkst. žydų, per Lietuvą bėgusių iš nacių ir sovietų okupuotos Lenkijos.

„Siskiyou Singers“ meno vadovas Mark Reppert – pianistas ir muzikos istorikas, šiam kolektyvui vadovaujantis jau 10 metų. Jis studijavo dviejuose universitetuose ir beveik penkis dešimtmečius dirba pedagoginį darbą – veda dainavimo ir fortepijono pamokas vaikams ir suaugusiems.

Trakų bazilikoje chorui akompanuos Japonijoje gimusi ir užaugusi pianistė Mikiko S. Petrucelli. Ji jau aštuntuosius metus yra pagrindinė choro „Siskiyou Singers“ koncertmeisterė. Ji studijavo Japonijoje ir Vokietijoje, o vėliau išvyko mokytis ir gyventi į JAV.

Mišraus choro „Siskiyou Singers“ koncertas Trakų Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bazilikoje – birželio 28 dieną, pradžia 18.30 val.

Naujienos Renginiai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra