Trakiškiai lankysis Valdovų rūmuose

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai organizuoja renginių ciklą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai – Lietuvos žmonėms“, kurio metu įvairių šalies regionų kultūros žmonės galės susipažinti ne tik su atkuriamų Rūmų idėja, tačiau ir sužinoti, kaip Lietuvos valdovų bei jų rezidencijos Vilniuje istorija susijusi su atskirais šalies regionais.
 
Jau įvyko dvi kultūros popietės Panevėžio ir Alytaus mietų gyventojams. Šįkart pamatyti, kaip atrodo atkuriami Valdovų rūmai, ir susipažinti su pačia atkūrimo idėja 2010 m. lapkričio 6 d. galės trakiškiai. Jų taip pat lauks paskaita apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijas Vilniuje bei Trakuose ir netgi mini spektaklis.
 
Trakų turizmo informacijos centro suburta aštuoniasdešimties trakiškių grupė šeštadienį keliaus į Vilnių, kur prasidės jau trečioji Nacionalino muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų parengta kultūrinė popietė. Muziejaus specialistai Trakų grupę jau tradiciškai supažindins su Valdovų rūmų atkūrimo idėja.
 
Po to atvykusieji susirinks atkurtųjų Valdovų rūmų Gotikinėje antikameroje. Valdovų rūmų muziejaus Mokslinių tyrimų centro Kultūros ir dailės istorijos grupės administratorius-vyresnysis muziejininkas dr. Liudas Glemža svečiams skaitys paskaitą „Dvi Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos XV–XVI a.: Vilnius ir Trakai“. Šiame pranešime bus kviečiama pamąstyti, kodėl Trakai, XV amžiuje buvę ne mažiau svarbūs nei Vilnius, šimtmečiui praėjus staiga dingsta iš didžiųjų Lietuvos kunigaikščių kelionių bei rezidavimo istorijos. „Yra dvi teorijos, aiškinančios šį staigų pasikeitimą“, – užsimena dr. Liudas Glemža.
 
Galiausiai kultūros popietę Trakų rajono grupei vainikuos mini spektaklis, kurio metu Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinės mokyklos scenos meno studijos „Žodžio judesys“ aktoriai suvaidins ištraukas iš Vinco Pietario istorinės dramos „Kova ties Žalgiriais“ (režisierė Vilija Niauronytė).
 
Trakų lankytojų grupė uždaro šiųmetį „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai – Lietuvos žmonėms“ ciklą, bet tai nėra paskutinis Lietuvos regionams skirtas renginys.
 
„Ciklo renginiai susilaukė didelio susidomėjimo ir gerų atsiliepimų. Labai džiaugiamės tuo ir 2011-aisiais metais ketiname įtraukti kitus šalies regionus. Ateityje bendradarbiausime ne tik su turizmo, bet ir su kultūros organizacijomis. Taigi, tokių renginių daugės“, – pažymėjo Audronė Šeikienė, Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus vedėja.
 
Daugiau informacijos:

http://www.valdovurumai.lt/Naujienos/lietuvos_didziosios
_kunigaikstystes_valdovu_rumai_lietuvos_zmonems.htm

 
Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai komunikacijos koordinatorė Eglė Stonienė, tel. (8 5) 262 2645, mob. tel. 8 614 47418

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra