Tragedija Tytuvėnuose – signalas apie „gaisrą“ vidaus reikalų sistemoje

Autorius: Data: 2012-01-27 , 15:42 Spausdinti

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kreipėsi į Vidaus reikalų ministrą bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorių reikalaudami pateikti išsamią informaciją dėl stambaus gaisro (2012-01-26) Tytuvėnuose, kurio metu nukentėjo unikalaus Tytuvėnų vienuolyno sakralinio meno muziejus.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kategoriškai prieštarauja vykdomam priešgaisrinių tarnybų regionuose naikinimui, prisidengiant taupymo planais. Tytuvėnuose kol kas nepanaikinta ugniagesių komanda. Neseniai restauruota unikalios XVIII amžiaus barokinės architektūros Šv. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia galėjo visiškai sudegti, jei nebūtų tinkamai reaguota.

Anot Kupiškio rajono mero Jono Jaručio, Tytuvėnų nelaimė stiprina visų savivaldybių nerimą dėl vykdomo seniūnijų komandų naikinimo. Kupiškio rajonas yra vienas iš 8 Lietuvos rajonų, kuris atsisakė vykdyti centrinės valdžios brukamą reorganizacijos planą ir gyventojų pageidavimu paliko ugniagesių komandas atokiuose rajono miesteliuose.

J. Jarutis akcentavo, kad decentralizuota ugniagesių komandų sistema buvo kuriama ne šiaip sau – jos koncentruotos būtent ten, kur gyvena daug žmonių, kur daug medinių pastatų, kultūros objektų, mokyklų. Valstybei šių komandų išlaikymas per metus tekainuoja 4-5 milijonus litų. Vieno laiku neužgesinto gaisro padariniai gali kainuoti daug daugiau. Jei centrinė valdžia ir toliau reikalaus naikinti rajonų ugniagesių komandas, mes kreipsimės į teismą dėl vietos savivaldos teisių bei viešo intereso pažeidimo.

Anot Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko Sauliaus Džiauto, didžiausia problema yra savivaldybių ugniagesių komandų naikinimas. Jau dabar 24 komandos savivaldybėse išbrauktos ir pajėgų ir priemonių plano, tai reiškia, kad į gaisrą jos nesiunčiamos, nors algas dar gauna. Tai daroma ruošiantis jų visiškai atsisakyti. Tokiu būdu rizikuojama žmonių gyvybėmis ir turtu rajonuose. Tytuvėnų gaisro metu taip pat jautėsi statutinių pareigūnų trūkumas visoje Lietuvoje. Pirmojoje ugniagesių komandoje, atvykusioje iš Kelmės trūko dviejų ugniagesių, antroje net trijų. Degant Tytuvėnų vienuolynui visas Kelmės rajonas buvo paliktas be ugniagesių. Centrinės valdžios sukurti taupymo planai neatitinkantys bendruomenių ir savivaldybių planų turi sulaukti griežto vertinimo.

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pasisako už taupymą mažinant generolų algas, o ne rizikuojant žmonių interesais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Daugiau informacijos: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sekretoriatas, mob. tel.: 8 68 62 74 69

Bronislavos Buchienės nuotr.

Daugiau informacijos:

http://www.glaustai.lt/nuoroda/tytuvenu-vienuolyno-draudimo-suma-10-5-mln-lt-816675

http://www.glaustai.lt/nuoroda/j-pocius-jeigu-tytuvenuose-butu-dirbe-daugiau-ugniagesiu-gaisras-butu-uzgesintas-greiciau-816597

Vienuolynai , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra