Tradicinė ir jubiliejinė kalėdinė Šeimų šventė Šiaulių arenoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šiaulių arenoje 2010 m. sausio 3 d. vyks tradicinė Šeimų šventė „Šeima – pašaukimų lopšys“, kuri šiais metais yra ir jubiliejinė – dešimtoji, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba. Pirmą kartą ji surengta 2000-aisiais.
 
Šiais metais ji išsiskiria tuo, kad joje bus parodyta roko opera „Prisikėlęs“. Šeimų šventė vyksta šv. Kalėdų proga, bet Jėzaus gimimo slėpinys tuo pat metu kalba ir apie visą Jo gyvenimą, mirtį ir prisikėlimą.

„Prisikėlęs“ – tai jaudinantis ir įtaigus muzikos spektaklis, kuris perveda mus per Kristaus kančios ir prisikėlimo istoriją ir atskleidžia jos aktualumą šiandien. 2008 m. gegužės 24 d. vykusią premjerą Lietuvoje stebėjo daugiau negu 5 000 žiūrovų! Deja, visi norintieji pamatyti šią roko operą į paminklinę Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčią taip ir nepateko… Antrasis roko operos „Prisikėlęs“ pastatymas įvyko 2008 m. rugsėjo 5 d. Pažaislio vienuolyne. 2009 m. rudenį ji buvo parodyta ir Vilniuje per Evangelijos dienas. Atsiliepimai spaudoje ir interneto puslapiuose pažymėjo šio projekto aukštą meninį lygį ir projekto reikalingumą. Režisierius – Nerijus Petrokas, meno vadovas – Rolandas Daugėla. Dalyvauja: Ovidijus Vyšniauskas Vilija Matačiūnaitė, Vaidas Vyšniauskas, Ramūnas Urbietis, Rūta Zaikauskaitė, Rita Preikšaitė, Benas Ulevičius, Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios kamerinis choras „Cantate Domino“. Muzikos ir žodžių autorius- Daniele Ricci /Italija, iš italų kalbos vertė ses. Liucija Grybaitė FMA.

Idėją surengti pirmąją Šiaulių vyskupijos Šeimų šventę vyskupui  E. Bartuliui kilo 1999 m dalyvaujant Romoje vykusioje jubiliejinėje Pasaulio šeimų šventėje, kurioje popiežius Jonas Paulius II į daugiatūkstantinę minią buvo subūręs viso pasaulio tautų šeimas. Šiaulių vyskupijoje organizuota šventė sukvietė būrin apie pusę tūkstančio šeimų, neišskiriant vaikų ir senelių, arba daugiau negu 1000 dalyvių iš visų vyskupijos dekanatų: Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių. Pirmosios Šeimų šventės vykdavo „Saulės“ kino teatro salėje, o dabar jau 3 kartą rengiama Šiaulių arenoje ir dalyvauja keli tūkstančiai. Šeimų šventę organizuoja Šiaulių vyskupijos Šeimos centras, jiems kasmet talkina didelis būrys savanorių.

Daugiau informacijos www.tikiu.lt. Panašios Šeimų šventės pradėtos rengti ir kitose vyskupijose.

„Šeimų laimė – visos tautos laimė, šeimos tragedija – nelaimė visai Lietuvai, – sako Šeimų šventės sumanytojas vyskupas Eugenijus Bartulis. – Todėl labai svarbu susivienyti su tuo, kuris yra mūsų Kelias, Tiesa ir Gyvenimas, o susivienijus eiti taip, kaip ėjo trys išminčiai: nusižeminus, atsisakius savo puikybės ir išdidumo. Tai padės kurti naują gyvenimo tikrovę“.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Jau 10-ąjį kartą vyks tradicinė Šeimų šventė „Šeima – pašaukimų lopšys“

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra