Tomo Akviniečio veikalai išleisti lietuviškai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetasį lietuvių kalbą išvertė ir išleido filosofijos klasiko Tomo Akviniečio knygą „Filosofijos traktatų rinktinė“.
 
Taip pat numatoma išversti ir išleisti Imanuelio Kanto veikalą „Antropologija pragmatiniu požiūriu“.
 
T. Akviniečio „Filosofijos traktatų rinktinėje“ spausdinami svarbiausi viduramžių scholastinės filosofijos klasiko filosofiniai traktatai: „Apie esinį ir esmę“, „Apie pasaulio amžinumą“, „Apie valdžią“, „Apie ateities spėjimą“, „Apie angelus, arba atskirtąsias substancijas“, „Apie pirkimą ir pardavimą kreditan“ ir ištrauka iš „Teologijos santraukos“.
 
Kai kurie kūriniai į lietuvių kalbą išversti pirmą kartą.
 
Šie veikalai, pasak leidėjų, stipriai paveikė viduramžių filosofijos, etikos, politinės ir ekonominės minties sklaidą ir pasiūlė įtikinamus argumentus naujoviškai pagrįsti krikščioniškąją pasaulėžiūrą.
 
Kūriniai versti pagal projektą „Pasaulio filosofijos klasikų paveldo lituanizacija: vertimai į lietuvių kalbą“. Pagrindinis kūrinių vertėjas – ilgametis Vilniaus universiteto profesorius Romanas Plečkaitis.
 
Ir toliau žadama tęsti filosofijos klasikų paveldo vertimų rengimą ir leidybą. 2010 m. tikimasi išleisti išverstą I. Kanto veikalą „Antropologija pragmatiniu požiūriu“.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Knygos viršelis
2. Filosofijos klasikas T. Akvinietis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra