Tolimas ir artimas Lurdas

Autorius: Data: 2016-05-23 , 10:16 Spausdinti

Tolimas ir artimas Lurdas

Lurdo katedra. Autorės nuotraukos

 Ona BUMBLAUSKAITĖ, Lentvaris

        Negaliu su skaitytojais nepasidalinti džiugiais įspūdžiais iš  nuostabios piligriminės kelionės į Lurdą, surengtos jaunų nuoširdžių Lietuvos maltiečių savanorių.

          Kelionės metu apsilankėme ir Londone. Lėktuvu nuskridus į Lurdą, oro uoste mus  pasitiko maltiečiai ir su neįgaliesiems  pritaikytu autobusu nuvežė į miestą. Apgyvendino viešbutyje – ligoninėje, skirtoje neįgaliesiems. Mane ir kitus, turinčius judėjimo negalią, maltiečiai vežiojo vežimėliais, nes teko įveikti nemažus atstumus.

          Džiaugiuosi, kad teko apsilankyti stebuklingajame Lurde, kuris yra labiausiai  piligrimų lankoma vieta pasaulyje.

          Lurdas kasmet sulaukia daugiau kaip 5 mln. lankytojų. Lurdo stebuklas prasidėjo 1859 metais, kai keturiolikmetė mergaitė, nuošaliame Massabiele grotoje pamatė liekną mergaitę, vilkinčią baltu rūbu, perjuostu mėlyna juosta. Apsireiškimas pasikartojo 18 kartų. Katalikai tiki, kad  Bernadeta apsireiškimų metu matė Šv. Mergelę Mariją.  Viename  iš apsireiškimų jai buvo liepta kapstyti žemę prie grotos ir atsigerti iš ten ištryškusio šaltinio vandens. Dabar šis šaltinio vanduo vadinamas šventuoju. Jis yra labai skaidrus ir turi daugybę mineralų. Tūkstančiai piligrimų pasekė  Apsireiškimo metu pasakytais žodžiais: „gerkite šį vandenį ir prauskitės juo“.

Šv. Marijos skulptūra grotoje     

Labai pakerėjo stebuklingoji Šv. Marijos skulptūra, kurią sukūrė Liono skulptorius Jozeph – Hugues Fabisch. Ji grotos nišoje buvo pastatyta 1864 metais.  Šioje grotoje įvyko Šv. Marijos Apsireiškimas. Būdamas grotoje pajunti didelę palaimą ir ramybę. .

          Virš grotos stovi didinga Katedra. Kadangi su mumis vyko Dūkšto Šv. Onos bažnyčios kunigas Sigitas Grigas, sekmadienį, gegužės 1-ąją, aukojo Šv. Mišias lietuvių kalba. Meldėmės už gyvąsias ir mirusias Lietuvos motinas, ligonius, artimuosius, gydytojus, globėjus.

          Didžiulėje Šv. Pijaus X Bazilikoje, pastatytoje po žeme ( ji užima 12000 kv. metrų plotą), dalyvavome keliose tarptautinėse Šv. Mišiose, kur vyko Šv. Sakramento procesija. Dalyvavo per dešimtį tūkstančių piligrimų maltiečių iš viso pasaulio. Įvairiu rasių žmonių su savo valstybių vėliavomis. Šv. Mergelė Marija Apreiškime paprašė Bernadetos vykdyti procesijas šioje vietoje, todėl  procesijose kasmet  dalyvauja dešimtys  tūkstančių piligrimų iš viso pasaulio.

Piligrimai Šv. Pijaus Bazilikoje  

Visi Maltos Ordino atstovai vilkėjo gražias uniformas. Buvo daugybė   neįgaliųjų vežimėliuose sėdinčių ligonių. Šv. Mišias aukojo aukštieji dvasininkai, dalyvavo Maltos Ordino vadovai, riteriai. Vienoje iš aikščių, su įspūdingomis skulptūrų stacijomis taip pat meldėmės. Balandžio 30 – oios vakarą, dalyvavome Žvakių procesijoje miesto gatvėmis, kuri baigėsi Šv. Mišiomis Katedros aikštėje.

          Vėliau prie Šv. Marijos grotos maltiečiai iš Lietuvos uždegė atsivežtą didžiulę žvakę.

          Mes buvome nuvežti prie vieno iš aukščiausių Lurdo kalnų, užkelti į viršų , grožėjomės didingais Pirėnų kalnais: žemai, tarsi ant delno, matėsi  įspūdingasis Lurdas su savo šventovėmis, iš Ispanijos pusės, tolumoje bolavo snieguotos, dar aukštesnių kalnų viršūnės, o danguje sklandė kalnų ereliai.

          Prieš išvykstant iš Lurdo mus nuvežė į pastatą, kuriame yra įrengtos iš šventojo šaltinio tekančio vandens vonios. Pageidaujantys galėjo pasinerti Lurdo šaltinio, stebuklingomis galiomis garsėjančio, vandens voniose. Vanduo voniose labai šaltas (apie 12 laipsnių), todėl pasinėrimas trunka apie minutę, bet ir toks trumpas  pasinėrimas, suteikė didelę palaimą, be to maloniai nuteikė patarnaujančio personalo paslaugumas, dėmesingumas, mandagumas.

          Už tokią nuostabią piligriminę  kelionę, pasiaukojantį, nuoširdų rūpestį, žmonėmis su fizine negalia, esu dėkinga Lietuvos Maltos Ordino tarnybos prezidentui Romui Abunevičiui, generaliniam sekretoriui Eitvydui Bingeliui, kelionei vadovavusiam Edvinui Regelskiui, kunigui Sigitui Grigui ir kitiems, rengusiems šią kelionę ir globojusiems kelionės metu.

          Kelionės įkvėpta parašiau eilėraštį:

          Tu tapai tokia artima,

          Tolimoji Lurdo Marija,

          Kaip ir Vilniaus, Trakų, Šiluvos,

          Piligrimų .nubučiuotoje

          Ir rankomis nuglūdintoje grotoj,

          Tu  paguoda ligoniams,

          Tu vilties šviesa pasauliui,

          Ir trapios mergaitės, Bernadetos

          Rankom iškastas gyvybės šaltinis…

Religija , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra